18.02.2020/10:11

Chińczycy niszczą gotówkę z powodu koronawirusa

Ludowy Bank Chin zapowiedział, że chińskie pieniądze będą odkażane, a nawet niszczone. Wszystko po to, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa na banknotach – podaje onet.pl.

Z powodu śmiertelnego wirusa w Chinach zmarło już ponad 1800 osób, a bilans zakażonych wzrósł do ponad 72 tys. osób - poinformowała we wtorek, 18 lutego 2020 r. Narodowa Komisja Zdrowia. 

Niszczona ma być gotówka, którą posługiwano się w szpitalach, autobusach i na targowiskach miejskich. Pozostałe banknoty z miejsc, które dotknęła epidemia, będą odkażane. Banki komercyjne otrzymały już wytyczne, by odkładały pieniądze z obszarów, w których panuje wirus i przekazywały je Ludowemu Bankowi Chin.

Bank centralny podjął decyzję dodruku pieniędzy. Gotówka ma nie być też przewożona pomiędzy regionami, w których wirus najbardziej się rozprzestrzenia. 

Przez miesiąc, od 17 stycznia dostarczono ok. 600 mld juanów w nowych banknotach, poinformował Fan Yifei, wicegubernator banku centralnego Chin.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • AW 18.02.2020

    Komunizmowi musi nastąpić śmierć!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.