23.01.2018/10:35

Chiński gigant - firma Tencent - zainwestuje w Carrefoura

Carrefour podczas prezentacji nowej strategii poinformował o strategicznej kooperacji z chińskim gigantem technologicznym Tencent. Jednocześnie ujawniono możliwość inwestycji firm Tencent i Yonghui w sieć Carrefour na terenie Chin.

W tym momencie Carrefour podpisał wstępne porozumienie z Tencent i Yonghui. Firmy nie zdradzają dokładnych szczegółów transakcji, ale zgodnie z jej warunkami francuska grupa pozostałaby większościowym udziałowcem w Carrefour China. 

Zaangażowanie Yonghui przyczyniłoby się do zwiększenia oferty artykułów świeżych w ofercie Carrefoura. Firma została założona w 2001 roku i dziś posiada około 600 sklepów ze świeżą żywnością na terenie Chin i zatrudnia 70 tys. pracowników. 

Znacznie ciekawsza jest współpraca firmy Carrefour z Tencent. Zgodnie z oficjalną deklaracją Carrefoura, firmy chcą współpracować na terenie Chin w celu wymiany doświadczeń handlowych francuskiej sieci oraz możliwości technologicznych grupy Tencent. Carrefour będzie korzystał z narzędzi Tencent do rozwoju nowych inicjatyw handlowych. Jedną z możliwości będzie wykorzystanie platform społecznościowych należących do Tencenta do sprzedaży produktów Carrefoura. 

Tencent został utworzony w 1998 roku. Dziś jest jedną z największych korporacji technologicznych - tworzy gry komputerowe oraz zajmuje się sektorem e-commerce. Obecnie jest to 5-ta największa firma na świecie - jej wartość to około 560 mld dolarów.

Przypomnijmy, w listopadzie chiński gigant w handlu internetowym, sieć Alibaba, weszła w kooperację z grupą Auchan. Celem ma być ekspansja stacjonarnej sieci sklepów. Jeśli chodzi o szczegóły inwestycji, Alibaba wyda prawie 3 mld dolarów na przejęcie 36,16 proc. udziałów w Sun Art Retail Group.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.