05.09.2018/09:22

Chipsy Doritos zadebiutowały w Polsce. Z innym składem, niż w Europie Zachodniej

Koncern PepsiCo w ostatnich dniach wprowadził do Polski kultową markę chipsów Doritos. Brand znany z innych rynków szybko zyskał rozgłos, jednak nie tyle za sprawą szerokiej kampanii promocyjnej uruchomionej przez firmę, co... kontrowersyjnego składu produktu.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • chipsomaniack 06.09.2018

  Bardzo dobrze że ktoś w końcu dobrał im się do pup. Pamiętacie Lays sprzed 10 - 15 lat? To nie są te same Lays co obecnie w POlsce, szczególnie te marketowe (większe paczki) to dno totalne, ale i też z dystrybucji hurtowni niezależnych są ciut, ale niewiele lepsze. A właścicielem lays jest pepsico. Rynek chipsów w POLSCE jest Zniszczony, zapewne panuje jakaś zmowa? odnośnie smaku chipsów, zaniżany jest celowo. Tego się teraz prawie nie da jeść w większości przypadków. Pepsi CO zróbcie coś z tym proszę pokażcie że nie traktujecie POlaków jak gorszy sort, weźcie receptury lays papryka czy zielona cebulka sprzed 15 lat i róbcie te chipsy zgodnie z tamtą sztuką.

 • mat 06.09.2018

  Do PRowca: (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum został usunięty przez moderatora) dodajecie glutaminian sodu czyli neuro truciznę i jeszcze bazgrzesz, że my tego chcemy. (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum został usunięty przez moderatora)

 • mat 06.09.2018

  Dlatego unikam ich produktów jak ognia. Już to wcześniej zauważyłem, dotyczy to też Laysów i wielu innych produktów.

 • klient 06.09.2018

  Coś koncern PepsiCo słabo się orientuję jakie są trendy na rynku - że polski klient czyta etykiet, jest świadomy i nie chce już kupować kiepskiej jakości żywności. Tylko pogratulować strategii... :-(

 • Zdrowit 06.09.2018

  Pijarowiec z PepsiCo, ale ma (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum został usunięty przez moderatora) łeb pracujący na oleju palmowym. Sam nie wierzy w to co opowiada o świetności stosowania oleju palmowego, ale kesz i splendor w korpo robi swoje. Może kiedyś (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum został usunięty przez moderatora) udoskonali swoją wiedzę i wypowiedzi dotyczącą wpływu oleju palmowego na człowieka !!!

 • oburzony konsument 05.09.2018

  Kolejna firma myśląca, że Polacy kupią byle co. Może w latach "90 to by przeszło, ale teraz coraz więcej ludzi czyta skład. Granice są otwarte, więc możemy sobie próbować i porównywać zagraniczne odpowiedniki. No to muszę wpisać tę firmę na moją prywatną czarną listę, niech sami sobie jedzą towar "w wersji specjalnej dla biednej Europy Wschodniej".

 • Luki 05.09.2018

  Po takim potraktowaniu mnie konsumenta przez tą firmę odwdzięczę się omijaniem jej produktów z daleka. Te tłumaczenia są żałosne.

 • Ja hshshhdhhs 05.09.2018

  Każdy ma prawo jeść, to co lubi, skład jest podany na opakowaniu, jak ktoś lubi jeść byle co, niech je.

 • Oburzony millenniaks 05.09.2018

  Polski klient może zajadać szkodliwy dla zdrowia olej palmowy, a zachodni klient już nie może? Gdzie jest ta cała unia, przecież konsumenci mieli być traktowani tak samo.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.