24.07.2020/13:45

Chorten rozbudowuje asortyment marek własnych


Jeszcze tego lata w sklepach sieci Chorten ma pojawić się kolejna propozycja sygnowana logo Duch Puszczy. Będzie nią wódka ziemniaczana, która została stworzona z myślą o osobach na diecie bezglutenowej.


Nowość dołączy do destylatu 55-procentowego, wódki czystej, pigwówki i wiśniówki. Grupa Chorten ma też zamiar poszerzać asortyment drugiej ze swoich marek własnych – Z Podlaskiej Spiżarni, która obejmuje blisko 100 produktów. Są wśród nich: pieczywo, miody z podlaskich pasiek, przetwory, produkty ekologiczne, wędliny, jaja, dania mrożone i zupy bez konserwantów w słoikach. Jak mówi Monika Kosz-Koszewska, dyrektor marketingu i rzecznik prasowy Grupy Chorten, ten brand nie będzie już rozbudowywany o nowe kategorii, ale o kolejne produkty w już sprawdzonych segmentach, takich jak dania gotowe. Produkty Z Podlaskiej Spiżarni są też ostatnio coraz częściej dostępne w promocyjnych cenach w ramach ofert gazetkowych.

Sklep Chorten - marka Z Podlaskiej Spiżarni, (fot. materiały prasowe)

Strategia Grupy Chorten w zakresie private labels jest dosyć specyficzna. – W większości sieci marka własna oznacza markę ekonomiczną, tańszą od produktów topowych producentów. W naszym przypadku jest inaczej, bo brandy Duch Puszczy i Z Podlaskiej Spiżarni są od początku brandami premium – podkreśla Monika Kosz-Koszewska, dodając, że w trakcie epidemii Grupa Chorten zanotowała wyższą sprzedaż marek własnych. W przypadku brandu Z Podlaskiej Spiżarni wzrosty dotyczyły głównie dań mrożonych oraz zup bez konserwantów w słoikach. Zwiększonym zainteresowaniem klientów cieszyły się także praktycznie wszystkie alkohole pod logo Duch Puszczy. 

Sieć Chorten liczy obecnie blisko 1950 sklepów. Ostatni pojawiła sie w województwach wielkopolskim i zachodnipomorskim, zyskując tym samym ogólnopolski zasięg. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także