06.07.2020/14:37

Chorten zyskuje ogólnopolski zasięg. Grupa zrzesza już niemal 2000 sklepów

Grupa Chorten poszerza zasięg makroregionu Zachód o województwa wielkopolskie i zachodnio-pomorskie. Sieć zapełniła w ten sposób mapę kraju i zrealizowała – mimo pandemii – swój plan strategiczny na ten rok. Osiągnięcie zasięgu ogólnopolskiego zwiększa możliwości współpracy ze sklepami partnerskimi, producentami i dystrybutorami.

Do zespołu Grupy Chorten dołączył Dawid Zamora, przez 10-lat związany z koncernem Coca-Cola, ostatnio jako dyrektor centrum sprzedaży na województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie, podkarpackie i mazowieckie. W nowej firmie objął stanowisko dyrektora makroregionu Zachód, będzie koordynował rozwój współpracy ze sklepami w województwach opolskim, dolnośląskim i lubuskim, a także dwóch nowych, w których dotąd nie było struktur tej grupy partnerskiej.

– Województwa zachodnio-pomorskie i wielkopolskie to dwa ostatnie bastiony, w których nas jeszcze nie było. Liczymy, że i tam znajdą się chętni do współpracy niezależni detaliści, którzy wspólnie z nami będą budować Polską Grupę Sklepów Spożywczych Chorten. Najbardziej znani jesteśmy na Podlasiu, skąd się wywodzimy i mamy tu blisko 400 placówek partnerskich, ale zakładamy, że w najbliższych miesiącach podpiszemy pierwsze umowy o współpracy w nowych regionach – podkreśla Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten.

Obecnie jest już blisko 1950 sklepów Chorten. Osiągnięcie zasięgu ogólnopolskiego było w tym roku strategicznym planem firmy, który udało się zrealizować mimo pandemii.

– W pierwszej kolejności zajmę się budowaniem siatki dystrybucyjnej w dwóch nowych województwach, bo najważniejsze dla sklepów jest możliwość korzystania z atrakcyjnych warunków handlowych u producentów poprzez zamówienia w dobrych hurtowniach – zapowiada Dawid Zamora, dyrektor makroregionu Zachód w Grupie Chorten.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.