27.09.2018/08:00

Chritophe Rabatel, prezes Carrefour Polska: Jesteśmy częścią rynku, który ma problem

- Stawiamy na prawdziwą omnikanałowość, rozwijanie się na wszystkich segmentach rynku - mówi w rozmowie z Rzeczpospolitą Chritophe Rabatel, nowy prezes Carrefour Polska.

Jak tłumaczy, Carrefour nie wyklucza otwierania kolejnych sklepów podobnych do projektu w Atrium Promenada w Warszawie. Oprócz tego firma rozwinie sieć Carrefour Bio. W tym momencie trwają poszukiwania pierwszej lokalizacji.

Jednocześnie firma jest gotowa do wprowadzania zmian w już istniejących hipermarketach. W tym momencie Rabatel nie ujawnia, które sklepy czekają przemiany, jak np. przebudowa działów. Jak zaznaczył, nie ma w planach wielkiej rewolucji.

Rabatel odniósł się także do wyzwań, związanych z przyszłością handlu w Polsce. - Jesteśmy częścią rynku, który ma problem - mówi w kontekście zakazu handlu w niedziele. Według szefa Carrefoura, na zakazie najbardziej zyskują wielkie platformy e-handlu. Żeby dopasować się do tych wyzwań, Carrefour już wprowadził "stosowne rozwiązania". Dlatego tegoroczny wynik LFL sieci w Polsce jest zbliżony do ubiegłorocznego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.