23.01.2019/08:09

Cios w nocny zakaz sprzedaży alkoholu

Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z 2018 roku nie działa tak, jak powinna. Krakowski sąd uznał, że gminy nie mogą wprowadzać zakazu dla jednej dzielnicy - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

W Krakowie pomimo początkowych prób wprowadzenia zakazu na terenie całego miasta, z powodu sprzeciwu rady prohibicję wprowadzono tylko w Starym Mieście. Bezskutecznie, bo jeden z przedsiębiorców odwołał się do sądu. Ostatecznie uznano, że uchwała rady miasta jest nieważna, bo przeczy konstytucyjnej zasadzie równości różnicując podmioty gospodarcze w zależności od miejsca prowadzenia działalności.

Zdaniem ekspertów podobną interpretację mogą przyjąć sądy, które będą badały zakaz sprzedaży alkoholu wprowadzony w całych gminach, jeśli w sąsiednich jednostkach handel jest dozwolony.

Jak wynika z badania PARPA, z 600 gmin które zrobił y ankietę tylko 43 zadeklarowały, że ograniczyły dostęp do alkoholu nocą.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.