24.05.2019/13:03

Co nowego w markach własnych? Relacja z targów PLMA w Amsterdamie [GALERIA]

Produkty organiczne, wegetariańskie i wegańskie oraz wyroby bez cukru, laktozy i glutenu, okazały się głównymi bohaterami tegorocznej edycji targów PLMA w Amsterdamie.

Na targach PLMA World of Private Label można obejrzeć w zasadzie wszystko, co do tej pory wymyślono w temacie marek własnych. Różnorodność prezentowanych tu produktów jest ogromna, a obejmuje zarówno produkty spożywcze, jak i chemię, kosmetyki czy tekstylia. 

Obserwując to, co pokazują wystawcy ze 120 krajów, można łatwo dojść do wniosku, że na rynku spożywczym dominującym trendem pozostaje „zdrowa żywność”. W związku z tym innowacje dotyczą obecnie przede wszystkim czyszczenia receptur ze zbędnych bądź alergennych składników. Świeże pomysły pojawiają się też w obszarze wyglądu i funkcjonalności opakowań żywności. Można też zauważyć, że rośnie oferta wyrobów koszernych i halal.

Natomiast w kategorii produktów niespożywczych na pierwszy plan wybija się ekologia, choć jednocześnie nadal szeroka jest oferta produktów, których głównym atutem jest po prostu niska cena. - Co roku na targach pojawiają się ci sami klienci, ale zawsze z nowymi pomysłami. Dzięki obecności tutaj zyskujemy cenne wskazówki odnośnie tego, w jakim kierunku powinniśmy rozwijać nasz asortyment – usłyszeliśmy na stoisku jednego z polskich wystawców.

Jeśli chodzi ocenę tegorocznej edycji PLMA, to opinie uczestników imprezy jak zwykle są podzielone. Jedni twierdzą, że to najlepsze targi w jakich uczestniczyli, inni narzekają na niższą niż rok wcześniej frekwencję. Jednak zdecydowana większość wystawców, z którymi udało nam się porozmawiać, mówi to samo – ruch na stoisku był tak duży, że brakowało czasu nawet na to, żeby „poszpiegować”, co pokazuje konkurencja.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.