17.07.2020/13:09

Co trzecia duża firma ma konto na LindkedIn

PKN Orlen, LPP i mBank to najaktywniejsze spółki z WIG 30 na Linkedln, a Orange, PKN Orlen i PLAY na Twitterze. Pozycję  lidera  na  YouTube zajmuje CD Projekt – to wnioski płynące z najnowszego raportu autorstwa analityków Martis CONSULTING.

Okazuje się, że tylko jedna trzecia prezesów największych spółek z warszawskiej giełdy prowadzi aktywną komunikację za pomocą LinkedIn. Jeszcze mniej, bo 20 proc. publikuje regularnie na Twitterze. Liderami są managerowie z zagranicy związani z sektorem telekomunikacyjnym: Jean Francois Fallacher z Orange i Jan Marc Harion z PLAY. Każdego z nich obserwuje na LinkedIn prawie 6 tysięcy osób - mówi Dariusz Jarosz, prezes zarządu Martis CONSULTING, główny autor opracowania.

Wśród  portali  finansowo-giełdowych największy  ruch  generuje  Money.pl,  przed  Bankier.pl. Maciej Samcik i Michał  Szymański to najpopularniejsi blogerzy finansowi, a Wojciech Białek lideruje blogerom giełdowym. Krzysztof Berenda (RMF  24),  Rafał  Hirsch  (Business  Insider)  i  Grzegorz  Nawacki  (Puls  Biznesu)  ma ją najwięcej obserwujących wśród dziennikarzy i komentatorów na Twitterze – to najważniejsze wnioski płynące z najnowszego raportu autorstwa analityków Martis CONSULTING.
 
Analizie poddano takie media, jak LinkedIn, Twitter i YouTube, świadomie rezygnując z Facebooka, który zdaniem autorów nie należy do kluczowych  w  dziedzinie  komunikacji  finansowej.  Ocenie  poddano 30 kluczowych dla warszawskiego parkietu spółek oraz zarządzających nimi managerów. W ich przypadku decydującym kryterium była liczba obserwujących, zaś dla portali i blogerów był to ruch na stronie.
 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • muzzy 21.07.2020

    Social media dają wiele korzyści, widocznie są firmy w Polsce które o tym dobrze wiedzą. Inne się dopiero uczą.

  • olson 20.07.2020

    I bardzo dobrze, na Linkedln można sporo fajnych kontaktów połapać.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.