13.09.2017/10:04

Coca-Cola HBC światowym liderem zrównoważonego biznesu w branży napojów

Coca-Cola HBC, rozlewca napojów koncernu The Coca-Cola Company, otrzymał po raz czwarty z rzędu tytuł lidera zrównoważonego biznesu w branży napojów w rankingu Dow Jones Sustainability Indices. Spółka osiągnęła łącznie 90 punktów, co jest wynikiem o 38 punktów lepszym od średniej w tej branży.

Do sukcesu przyczyniły się dobre wyniki w zakresie zrównoważonej działalności w 2016 roku, zwłaszcza w kwestiach zatrudnienia, strategii dla rynków wschodzących, ochrony zdrowia i zdrowego odżywiania oraz w wymiarze ekologicznym.

Bazując na postępach poczynionych w ubiegłych latach, w roku 2016 r. ilość wody zużywanej do produkcji litra napoju zmniejszyła się o 3 proc. Współczynnik zużycia energii zmniejszył się o 5 proc., a bezpośrednia emisja gazów cieplarnianych o 6 proc. Do recyklingu odzyskano 37 proc. wszystkich opakowań wprowadzonych na rynek. Udział odpadów na litr wyprodukowanych napojów obniżył się o 33 proc.

W 2016 roku firma zainwestowała 7,3 mln euro, czyli 1,6 proc. swojego zysku przed opodatkowaniem, w liczne projekty mające na celu poprawę dobrobytu społeczności, koncentrujące się na kwestiach ochrony środowiska, gospodarki wodnej i zarządzania nią oraz rozwoju młodzieży, współpracując z ponad 294 organizacjami pozarządowymi.

W 2016 r. Coca-Cola HBC zatrudniała 31 tys. osób. Współczynnik trwałego zaangażowania pracowników wyniósł 88 proc. Firma miała w łańcuchu wartości 35 tys. dostawców, na rzecz których wydała 3,1 mld euro. Łączna kwota zapłaconych podatków to 281 mln euro.

CocaCola HBC jest wiodącym rozlewcą koncernu The CocaCola Company, notującym sprzedaż na poziomie ponad 2 miliardów skrzynek. Jest to najbardziej zdywersyfikowany geograficznie rozlewca, prowadzący działalność w 28 krajach na trzech kontynentach i dostarczający produkty do około 595 milionów konsumentów.

Wskaźniki DJSI stworzono w 1999 roku, jako pierwsze, globalne punkty odniesienia opisujące wyniki podmiotów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Są one przygotowywane wspólnie przez RobecoSAM i S&P Dow Jones Indices. Podmioty te śledzą aktywność wiodących na świecie spółek giełdowych pod kątem kryteriów ekonomicznych, środowiskowych oraz społecznych. Wskaźniki te stanowią punkt odniesienia dla inwestorów dobierających do swoich portfeli spółki świadome wartości zrównoważonego rozwoju, tworząc tym samym platformę wiedzy dla innych organizacji, zainteresowanych wdrażaniem najlepszych praktyk w tej dziedzinie. Po dokonaniu przekrojowej oceny kwestii ogólnych i branżowych, do zestawienia DJSI trafia zaledwie 10 proc. spółek.

Czytaj także: Unilever światowym liderem zrównoważonego rozwoju w swoim sektorze

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.