22.07.2020/08:11

Coca-Cola notuje w II kw. 2020 r. potężny spadek sprzedaży. Pandemia zdusiła popyt

Kryzys koronawirusa zrujnował sprzedaż Coca-Coli w II kw. 2020 r. Koncern odnotował spadek przychodów aż o 28 proc. Ostatnio sytuacja nieco się poprawia, jednak sytuacja jest na tyle niepewna, że firma wstrzymuje się z prognozami wyników rocznych.

Według opublikowanych we wtorek danych o sprzedaży koncernu Coca-Cola, w drugim kwartale br. globalne przychody firmy spadły o 28 proc., do kwoty ok. 7,2 mld USD. Nie ma wątpliwości że kryzys koronawirusa znacznie zmniejszył popyt konsumentów na produkty firmy. Spadły także skorygowane zyski w przeliczeniu na akcję – o 32 proc. Dla rynków nie było to niespodzianką, ponieważ ogłoszone wyniki – zarówno w odniesieniu do sprzedaży, jak i zysków – mniej więcej odpowiadają wcześniejszym oczekiwaniom analityków.

Koncern z Atlanty zapewnia jednak, że w stosunku do kwietnia sytuacja obecnie poprawia się. Na koniec kwietnia wolumen globalnej sprzedaży skurczył się o ok. 25 proc. W czerwcu było to już tylko 10 proc., a spadki lipcowe szacowane są jak dotychczas na „środkowe wartości jednocyfrowe”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także