12.02.2020/18:48

Coca-Cola vs. europejscy detaliści – wojna wkracza do Belgii

Jak informowały wiadomoscihandlowe.pl, grupa zakupowa Agecore wywiera presję na amerykański koncern Coca-Cola. Presja ostatnio rośnie. Po francuskich sieciach Intermarche i Netto oraz niemieckiej sieci Edeka, do bojkotu produktów Coca-Coli przyłącza się belgijski Colruyt – informuje Retail Detail.

Ze sklepów sieci Colruyt zniknęła część produktów marki Coca-Cola, m.in. różne pojemności Coca-Cola Light, litrowa Coca-Cola Regular i Zero Sugar, półtoralitrowa Fanta Orange i Fuze Tea. Rzecznik prasowy sieci Silja Decock potwierdza, że negocjacje z koncernem nie przebiegają pomyślnie, przez co część jego produktów jest czasowo niedostępnych na półkach.

Przedstawiciel Grupy Colruyt w komunikacie dla mediów podkreśla, że firmie zależy na prowadzeniu konstruktywnych negocjacji, z zachowaniem szacunku dla partnera, dlatego nie chce udzielać żadnych dalszych informacji o rozmowach za zamkniętymi drzwiami. Sieci zależy jednak na dotrzymaniu udzielonych klientom gwarancji najniższej ceny, dlatego musiała czasowo zawiesić sprzedaż niektórych napojów Coca-Cola.

Grupa Agecore już wcześniej wchodziła w podobne spory z wielkimi koncernami spożywczymi, m.in. z Nestlé, PepsiCo czy firmą Mars.

Źródło: retaildetail.eu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.