26.10.2018/13:34

Coca-Cola wprowadza maszynę do wendingu/recyklingu, z systemem rozpoznawania twarzy i głosu

Amerykański gigant testuje automat do sprzedaży VenCycling, która wykorzystuje zaawansowane technologie rozpoznawania twarzy oraz interakcji głosowych. Maszyna nie tylko sprzedaje napoje, ale także przyjmuje opakowania zwrotne. Za ich oddanie do przetworzenia konsument, rozpoznany przez urządzenie, otrzymuje bonus.

Automat VenCycling jest wyposażona w dwoje LEDowych „oczu”, które pełnią funkcję otworów do wydawania kupionych napojów i oddawania pustych pojemników – plastikowych butelek lub puszek. Automat obsługuje się głosowo, a identyfikacja użytkownika następuje w drodze biometrycznej – dzięki rozpoznawaniu twarzy.

Aby skorzystać z systemu, należy pobrać aplikację mobilną i zarejestrować ją z wykorzystaniem systemu rozpoznawania twarzy. Przy zakupie napoju wystarczy się „uśmiechnąć” do maszyny i głosowo zamówić napój. Aby zwrócić butelkę czy puszkę, także wystarczy uśmiech. Konsumenci są nagradzani za zwrot pustych opakowań – otrzymują rabat na produkty koncernu. Jest on naliczany w aplikacji mobilnej.

Innowacja po raz pierwszy została wprowadzona przez dywizję Coca-Cola China, pierwsze automaty są instalowane na ulicach niektórych chińskich miast. Jest to jedno z działań The Coca-Cola Company, realizowanych w ramach światowej kampanii "World Without Waste". Ma ona na celu wprowadzenie rozwiązań, dzięki którym do 2030 r. 100 proc. opakowań wyprodukowanych przez firmę będzie zbieranych i poddawanych recyklingowi.

– Pracujemy nad rozwiązaniem, który umożliwi maszynom wendingowym odbieranie zużytych opakowań. Pomoże nam to usprawnić system recyklingu, a także wzmocni świadomość konsumentów w tej kwestii i wyrobi w nich nawyk zwracania butelek i puszek po napojach – wyjaśnia Dr. Shell Huang, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Coca-Cola Asia Pacific, który zaprezentował innowację podczas szczytu Summer Davos in Tianjin w Chinach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.