25.04.2017/15:11

Coca-Cola: wyniki w I kw. zgodne z oczekiwaniami, podobnie jak zmiana na stanowisku CEO

The Coca-Cola Company opublikowała dziś wyniki finansowe za I kw. 2017 r. Przychody netto spadły o 11%, ze względu na zmiany strukturalne oraz kursy wymiany walut. Przychody organiczne pozostały stabilne, mimo dwóch dni mniej w kalendarzu oraz późniejszej daty Wielkanocy. Muhtar Kent przekaże w przyszłym tygodniu funkcję CEO na ręce Jamesa Quinceya.

 

Spadek przychodów netto o 11% związany był z negatywnym wpływem zmian strukturalnych (10%) oraz czynników kursowych (1%). Przychody organiczne (Non-GAAP) były stabilne. Wskaźnik Price/Mix urósł o 3%. Marże operacyjne wzrosły o ponad 90 punktów bazowych. Te i inne wskaźniki finansowe pozwalają zakładać, że firma jest na dobrej drodze, by zrealizować założone na 2017 r. przychody organiczne.

– Wyniki w pierwszym kwartale były zgodne z planami i jesteśmy na dobrej drodze do realizacji rocznych celów w zakresie przychodów i zysków. Tak jak oczekiwaliśmy, przychody w tym kwartale były pomniejszone ze względu na kalendarz skrócony o dwa dni oraz przesunięcie świąt Wielkanocnych do drugiego kwartału. Co ważniejsze, kontynuujemy realizację naszej długoterminowej strategii transformacyjnej, która – jestem o tym przekonany – przyniesie korzyści akcjonariuszom i udziałowcom spółki – powiedział Muhtar Kent, przewodniczący i CEO Spółki 25 kwietnia w Atalancie. – W przyszłym tygodniu z dumą przekażę funkcję CEO na ręce Jamesa Quinceya, z pełnym przekonaniem, że doprowadzi on do końca przekształcenia w firmie i pokieruje naszymi agresywnymi planami wzrostu. Jego wizja przyspieszenie procesu przekształcania The Coca-Cola Company w totalny biznes napojów, ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego wzrostu w ramach całego portfolio, ma moje pełne poparcie – dodał Kent.

– Bardzo szybko ewoluujemy w stronę oferty jeszcze bardziej nakierowanej na potrzeby konsumentów, na zaspokajanie ich gustów i preferencji. Jednocześnie pomożemy naszym konsumentom ograniczyć spożycie cukru. W miarę jak zbliżamy się do zakończenia naszego programu refranczyzy i wprowadzenia bardziej elastycznego modelu operacyjnego, rozwijamy nasz program produktywności. Zmieniamy portfolio, wzmacniamy globalny system butelkowania i upraszczamy strukturę przedsiębiorstwa, tak aby jak najlepiej wykorzystać tendencje wzrostowe obecne na rynku napojów – uzupełnił nowy CEO firmy James Quincey.

The Coca-Cola Company ogłosiła 9 grudnia ub.r., że Rada Dyrektorów jednogłośnie zaakceptowała zmiany w kierownictwie firmy. James Quincey, dotychczasowy prezes i dyrektor operacyjny, zostanie dyrektorem generalnym The Coca-Cola Company. Muhtar Kent, obecny dyrektor generalny, pozostanie prezesem zarządu firmy.

Kent: Coca-Cola jest w trakcie ewolucji. Skupiamy się na naszym podstawowym biznesowym modelu budowania silnych, globalnych marek i prowadzenia silnego systemu franczyzowego nastawionego na współdziałanie. Nasze kierownictwo poczyniło ogromne postępy w transformacji w ciągu ostatnich kilku lat i zarekomendowałem zarządowi kontynuowanie współpracy mojej i Jamesa, co pozwoli najlepiej wykorzystać nasze umiejętności dla dobra i rozwoju firmy.

– Nie możemy bać się ryzyka, musimy nadal przekształcać naszą firmę. Mówiąc krótko: bądźmy śmiali, bądźmy odważni – mówi James Quincey, od maja nowy dyrektor generalny The Coca-Cola Company.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.