25.01.2021/12:12

Coccodrillo, dystrybutor odzieży dla dzieci, optymalizuje sieć sklepów stacjonarnych

Spółka CDRL, właściciel dystrybutora odzieży dziecięcej Coccodrillo, poinformowała o prowadzonej w Polsce i na rynkach zagranicznych optymalizacji sieci sprzedaży stacjonarnej. W II półroczu 2020 r., mimo trwającej pandemii COVID-19, firma uruchomiła 12 nowych salonów franczyzowych.

Obecnie spółka ma w Polsce łącznie 243 salony – z czego ok. 150, zlokalizowanych przy ulicach, a nie w centrach handlowych, nie zostało objętych zakazem handlu.W ramach optymalizacji firma wprowadza szereg udogodnień, związanych z bezpieczeństwem klientów w czasie pandemii.

Coccodrillo skupia się obecnie na umacnianiu sklepu internetowego, który w związku z pandemią i ograniczeniami, odnotowuje rekordowe wyniki sprzedaży. Równolegle, trwa optymalizacja sieci stacjonarnej. Spółka nie planuje otwierania kolejnych sklepów własnych w galeriach handlowych – wraz z zakończeniem umów, zostanie zamkniętych kilka sklepów. Coccodrillo nie rezygnuje jednak z rozbudowywania sieci stacjonarnej w formule franczyzowej – w ostatnim półroczu powstało 12 takich salonów w Polsce.

W minionym półroczu Coccodrillo otworzyło również trzy sklepy franczyzowe na Słowacji, a także na Łotwie i we Włoszech. Firma rozwija się również poza Unią Europejską W ostatnich miesiącach otwarte zostały dwa sklepy monobrandowe w Rosji oraz dwa w Kazachstanie.

Coccodrillo nieustannie monitoruje sytuację związaną z pandemią koronawirusa i podejmuje szereg działań, dzięki którym klienci – szczególnie ci w sklepach stacjonarnych – mogli czuć się bezpiecznie. Spółka umożliwiła składanie zamówień przez telefon – usługa ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Grupa CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest właścicielem marek własnych Coccodrillo, Lemon Explore, Petit Bijou, Broel oraz największej sieci supermarketów dla dzieci na Białorusi – Buslik. Produkty marki Coccodrillo dostępne są łącznie w 500 punktach handlowych a także w sklepie internetowym działającym w 5 wersjach językowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także