22.12.2017/18:32

Colian kupuje irlandzkiego producenta słodyczy. Na stole 140 mln złotych

Colian Holding kupuje irlandzkiego producenta wyrobów czekoladowych premium Lily O’Brien’s Holding Limited. Łączna wartość transakcji wyniesie prawie 34 mln euro.

22 grudnia 2017 r. Colian Holding podpisała umowę nabycia 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki Lily O’Brien’s Holding Limitez siedzibą w Newbridge Co. Kildare w Irlandii. Dokonanie płatności oraz przeniesienie własności udziałów nastąpi 3 stycznia 2018 roku.

Sprzedającym udziały jest Carlyle Cardinal Ireland Fund (CCIF), spółka joint venture pomiędzy The Carlyle Group i Cardinal Capital Group, oraz grupa udziałowców mniejszościowych LOBH.

Cena transakcyjna wyniesie ok. 33,8 mln EUR, przy czym może ona ulec zmianie wskutek przeliczenia wartości skonsolidowanego kapitału obrotowego i długu netto kupowanej spółki według stanu na dzień 31.12.2017 roku. Zgodnie z umową, nabywca udzieli także LOBH pożyczki na okres 5 lat w wysokości ok. 0,7 mln EUR oraz 4,7 mln GPB, celem spłaty istniejącego długu. Transakcja zostanie w całości sfinansowana ze środków własnych Grupy Colian.

Lily O’Brien’s Holding Limited jest producentem i sprzedawcą czekoladowych wyrobów premium i deserów, głównie pod brandem Lily O’Brien’s. Spółka oferuje swoje wyroby na rynkach Irlandii, Wielkiej Brytanii, USA i Australii.  Marka powstała w 1992 roku i obecnie jest trzecią największą firmą na wyspach brytyjskich.

- Akwizycja tak silnego brandu, jak Lily O’Brien’s to kolejny krok na drodze do realizacji strategii ekspansji na rynki zagraniczne, którą zapoczątkowaliśmy w ubiegłym roku przejęciem brytyjskiej spółki Elizabeth Shaw Limited. Transakcja stanowi znaczące wzmocnienie potencjału Grupy Colian w realizacji działalności eksportowej, jednocześnie potwierdza jej zainteresowanie silnymi brandami. Mamy ambitne plany wzrostowe i chcemy, aby Lily O’Brien’s stała się wiodącą, globalną marką premium Grupy Colian. Zakładamy kontynuację współpracy z założycielem firmy, Mary Ann O’Brien, oraz z obecnym zarządem spółki, w ramach jej bieżącego profilu działalności, którego nie zamierzamy zmieniać. Szczegóły strategicznych działań zostaną doprecyzowane w biznes planie, który zostanie przygotowany w ciągu kilku miesięcy po przejęciu. O dalszych krokach, związanych z akwizycją Lily O’Brien’s Holding Limited będziemy informować na bieżąco – mówi Jan Kolański, prezes zarządu Colian Holding.

Colian skupia znane marki: słodyczy: Goplana, Solidarność, Jutrzenka, Grześki, Familijne, Śliwka Nałęczowska, Jeżyki, Akuku!, Mella, Elizabeth Shaw, Famous Names; napojów Hellena; przypraw Appetita i bakalii Siesta.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Polak 14.01.2018

    Mam cichą nadzieje,że PIS po pani Walc i jej dzikiej reprywatyzacji przyjrzy się temu biznesmenowi kolańskiemu.-może się okazać że słodki cukierek może się okazać zakalcem,

  • Pan Piow 02.01.2018

    Biznesmen pełną gębom. Mam nadzieje,że w Irlandii też znajdzie pracowników za minimalną krajową co będą tyrać po 500 nadgodzin rocznie (można rozpisać ale tylko u Janka w firmie) spożywając przy tym niezliczone środki przeciwbólowe. A teraz wisienka na torciku-JAK KTOŚ JEST W ZWIĄZKU MAŁŻEŃSKIM TO KONIECZNY JEST PIT MAŁŻONKA -WIADOMO ŻEBY NIC SIĘ NIE NALEŻAŁO. Więc koliański to taki mały pasożyt na uczciwych firmach o raz ich i swoich pracownikach. Jak coś się zmieni to obiecuje że to odszczekam.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.