28.04.2017/10:37

Colian wciąż bez przedstawiciela w radzie Vistuli

Jan Kolański, prezes Coliana, był po raz pierwszy obecny na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Vistuli. Jednak zgłoszony przez producenta słodyczy kandydat nie wszedł do rady nadzorczej modowej spółki – czytamy w Pulsie Biznesu.

Colian zarejestrował się po raz pierwszy na walne Vistuli w 2016 roku z ponad 4,9 proc. akcji, a w styczniu tego roku producent m.in. wafelków Grześki, ciastek Jeżyki i czekolad Goplana informował, że przekroczył próg 5 proc. Na wczorajszym walnym Colian pokazał się z pakietem 6,3 proc. – podaje Puls Biznesu.

Piotr Woźniak, doradca zarządu Coliana jednak nie wszedł do zarządu Vistuli. Decydująca okazała się kolejność głosowania nad tymi kandydaturami. Niemniej, Jan Kolański podkreśla na łamach Pulsu Biznesu, że traktuje akcje modowej grupy jako inwestycję długoterminową. Rynek od kilku miesięcy mnoży teorie, że ma on wizję zbudowania grupy silnych marek, nie tylko spożywczych.

Więcej w Pulsie Biznesu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.