17.06.2021/09:46

Comarch uruchomi Wszystko.pl. Firma IT chce walczyć z Allegro tworząc własną platformę e-commerce

Firma Comarch planuje rozwijać własną platformę sprzedażową e-commerce. Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes spółki, zapowiedział na konferencji prasowej, że przedsiębiorstwo jest gotowe zainwestować w ten projekt kilkadziesiąt milionów zł. Celem Comarchu jest rzucenie wyzwania takim internetowym graczom jak Allegro.

W związku z dynamicznym wzrostem znaczenia kanału e-commerce, Comarch rusza z nową odsłoną platformy Wszystko.pl. Firma zdecydowała się na potężne inwestycje w marketing towarzyszący temu przedsięwzięciu. Zbigniew Rymarczyk podkreśla, że jego spółka rzuca wyzwanie takim gigantom jak Allegro. – Chcemy zaryzykować, mamy gotówkę, możemy wydać na realizację naszych planów kilkadziesiąt milionów złotych – deklaruje.

Platforma Comarchu ma wystartować w nowej odsłonie na stycznia 2022 r. Aktualnie firma chce zatrudnić wyłącznie do obsługi tego projektu kilkudziesięciu nowych pracowników. Trwają również negocjacje z firmami kurierskimi. Wiceprezes Comarchu akcentuje w tym kontekście, że z systemów Comarch ERP korzysta obecnie około 100 tys. firm, które mogą być naturalnymi klientami nowej platformy.

Na Wszystko.pl transakcje będą mogły przeprowadzać zarówno firmy, jak i osoby indywidualne. Comarch zapowiada zerowe prowizje od transakcji oraz darmowy plan obejmujący możliwość dodawania nielimitowanej liczby produktów i opcje sprzedaży we wszystkich kategoriach.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Nickt 22.06.2021

    Nareszcie. Wystarczy zastosować niskie prowizje rzędu 0.5-2% i utrzymać je przez parę lat, a sprzedawcy chętnie przejdą. Dla klientów darmowe dostawy cały rok po przekroczeniu jakiegoś progu zakupów. Co do kasy to najwięcej powinno pójść na marketing, żeby był efekt, bo sama platforma to żadna wielka filozofia.

  • comic 18.06.2021

    super pomysł. Trzymam kciuki

  • Allegrowicz 17.06.2021

    Buehehe - druga arena lub erli

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także