30.05.2018/12:30

Coolomat ma już 13 partnerów biznesowych

W ostatnich latach operator automatów do odbioru zamówień ze świeżą żywnością prowadził rozmowy partnerskie z największymi sieciami spożywczymi m.in. w Polsce, Niemczech i Francji. Obecnie Coolomat Market ma 13 partnerów biznesowych. Firma podkreśla, że w Warszawie funkcjonuje pierwsza na świecie usługa click&collect dedykowana do odbioru świeżej żywności. Sieć liczy 30 Coolomatów.

W 2017 r. operator Coolomatów nawiązał współpracę partnerską z czterema detalistami, sprzedającymi żywność online. Są to Auchan, Carrefour, Frisco oraz Piotr i Paweł. Ponadto partnerami serwisu są nopCommerce, Rano Zebrano, FitEat, LightBox, Swiss Contribution, Meta Zernike Ventures, Siel, Spartan oraz Wygodnadieta.pl. Łącznie to 13 firm partnerskich.

Warto przypomnieć, że pierwszy Coolomat został uruchomiony w czwartym kwartale 2014 r. w Poznaniu. Było to urządzenie 1. generacji, testowane przez cały rok w celu sprawdzenia jego funkcjonowania w różnych porach roku. W ostatnim kwartale 2015 r. uruchomiono w Warszawie 5 Coolomatów. Pierwszą operacją był odbiór zakupów online, dokonanych w serwisie sieci Alma. Pod koniec 2016 r. miała miejsce pierwsza operacja odbioru zamówienia złożonego w sklepie online ze zdrową żywnością Rano Zebrano.

Rok 2017 stał pod znakiem udoskonalania urządzeń. Wyprodukowano 25 nowych Coolomatów 2. generacji. W sumie zainstalowano w Warszawie 30 maszyn i pozyskano do współpracy nowych partnerów. Zainteresowanie tym rozwiązaniem wykazały firmy z Kanady i Australii. W planach firmy jest uruchomienie własnej platformy e-commerce, a następnie m-commerce, wdrożenie technologii blockchain do łańcucha dostaw oraz ekspansja do krajów Europy Środkowo-Wschodniej, Zachodniej, a także na inne kontynenty.

Coolomat Market to polsko-słoweński start-up, założony w 2014 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.