11.07.2016/10:10

Coraz częściej kupujemy smartfonem

16 proc. zakupów zrobionych w internecie w pierwszym półroczu Polacy dokonali za pośrednictwem smartfonów – pisze „Rzeczpospolita”.
 

Jak podaje gazeta, co szósta transakcja zawarta w internecie od stycznia do czerwca br. opłacona była przez urządzenia mobilne, a w ciągu ostatniego roku był to wzrost o prawie jedną trzecią. To duży postęp, bo jeszcze dwa lata temu większość sklepów nie miała specjalnych stron dedykowanych urządzeniom mobilnym. Rozwój tego typu płatności podczas robienia e-zakupów to światowy trend – w Stanach Zjednoczonych w ten sposób opłacana jest już blisko co druga e-transakcja. Jak wynika z danych firmy PayU, szczególnie chętnie Polacy kupują i płacą za pośrednictwem urządzeń mobilnych za odzież, usługi, doładowania do telefonów i bilety komunikacyjne. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.