21.10.2020/12:14

Coraz mniej osób pije kawę poza domem

Pandemia wstrząsnęła rynkiem kawiarnianym, ale zmiana jest głębsza niż tylko chwilowy odpływ klientów. Polacy kupują ekspresy. Nasz kraj jest już ich czwartym rynkiem w Europie – informuje „Rzeczpospolita”.

W Polsce nigdy nie było kultury picia kawy poza domem i dopiero się powoli wykształcała. Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, pandemia odwróciła ten trend. Kawę poza domem – według badań ARC Rynek i Opinia – pije już 42 proc., 9 pkt proc. mniej niż w 2019 r. I trudno oczekiwać zmian na tym polu.

Powody do radości mają natomiast sprzedawcy ekspresów do kawy. W tym roku ich popularność mocno rośnie – w czerwcu w ujęciu rocznym sprzedaż ekspresów niemal się podwoiła. Jak podaje „Rzeczpospolita” za agencją GfK, w pierwszym półroczu Polska była czwartym co do wielkości rynkiem w Europie. W ujęciu wartościowym wyprzedzają nas tylko Niemcy, Francja i Niderlandy, a za Polską są Wielka Brytania czy nawet Włochy.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także