30.05.2019/12:14

Coraz mniej zasobni Polacy występują o karty kredytowe

Na koniec I kw. 2019 r. banki ankietowane przez serwis PRNews obsługiwały 6 mln 79 tys. kart kredytowych. Oznacza to wzrost o 42 tys. w ciągu kwartału i wzrost o 101 tys. w ujęciu rok do roku.

Największy wydawca to PKO Bank Polski, drugie miejsce zajmuje Santander Bank Polska, a trzecie Citi Handlowy. Po fuzji z Raiffeisenem swój portfel powiększył do 699 tys. kart bank BNP Paribas – wylicza PRNews.

Zdaniem portalu poświęconego bankowości obecne wzrosty, trwające drugi kolejny kwartał, wskazują na stabilizację na rynku kart, choć za wcześnie jeszcze, by mówić o zmianie trendu.

BIK raportuje wzrost liczby kart z niższymi limitami kredytowymi, co w ocenie PRNews świadczy o tym, że tymi produktami interesują się osoby o niższych dochodach, których zdolność kredytowa poprawiła się dzięki wzrostowi wynagrodzeń oraz transferom socjalnym.

W ankiecie po I kw. 2019 r. wzięło udział 17 banków, które łącznie obsługują nieco ponad 6 mln kart kredytowych dla klientów indywidualnych.

Źródło: prnews.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.