27.11.2017/10:48

Costa szykuje kawomatową ofensywę

Nawet 100 nowych kawomatów uruchomi w ciągu najbliższego roku firma Costa - zapowiada w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Tomasz Gruszczyński, Costa Express Development Director.

- Sukcesywnie realizujemy strategię Costa Express, który zakłada potrojenie biznesu w Polsce w ciągu najbliższych 5 lat - zapowiada Tomasz Gruszczyński.

W tym momencie firma wzmacnia sprzedaż w obecnych lokalizacjach i rozbudowuje sieć o nowe miejsca. - W trakcie kolejnych 12 miesięcy planujemy poszerzyć naszą sieć co najmniej o kolejne 70-100 kawomatów, wchodząc we współpracę z nowymi podmiotami, ale również rozwijając się u obecnych partnerów - dodaje Gruszczyński.

Obecnie w skład sieci Costa Express wchodzi 300 maszyn. Znajdują się one przede wszystkim na stacjach benzynowych, ale również w biurach czy sklepach detalicznych. - Stale też przyglądamy się potencjałowi rozwoju Costa Express w innych segmentach, np. w wybranych formatach sklepowych czy w miejscach typu fitness lub transport - mówi Tomasz Gruszczyński.

Costa zamierza w ten sposób skorzystać z dynamicznie rosnącego sektoru kaw "on-the-go". - Rynek kaw „on-the-go” pomimo szybkiego wzrostu w ostatnich latach, nadal oferuje ogromny potencjał do dalszej ekspansji. Statystyki pokazują, że na jeden kawomat w Polsce przypada ok. 900 osób, podczas gdy średnia dla Europy Zachodniej wynosi 150 osób na jedną maszynę. W Japonii natomiast z jednego kawomatu korzysta jedynie 25 osób - tłumaczy Tomasz Gruszczyński.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.