03.06.2022/08:42

Czarne chmury nad głową byłego szefa Grupy PSB. Ma zarzuty kierowania gangiem

Jak donosi „Puls Biznesu”, Bogdan P., były prezes Grupy PSB Handel jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Miała ona wyłudzić przynajmniej 100 mln zł podatku VAT.

- Na Bogdanie P. ciążą zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, podrabiania dokumentów, poświadczania w nich nieprawdy, przestępstw karnoskarbowych, w tym oszustw podatkowych oraz prania brudnych pieniędzy. Zarzuty podobnej treści, w tym współkierowania zorganizowaną grupą przestępczą usłyszeli też Jarosław B. i Mirosław M. – powiedział gazecie Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

W śledztwie przewija się aż 52 podejrzanych, niemal wszyscy mają zarzuty udziału w grupie przestępczej, która dopuszczać miała się wyłudzeń.

Jak pisze „PB”, gang miał funkcjonować w latach 2008-15 w Polsce, Niemczech i Czechach. Centralne Biuro Śledcze Policji wyliczyło straty związane z jego działalnością na 100 mln zł, jednak nie są to jeszcze dane pełne.

- Nie będę komentował przedstawionych mi zarzutów. Oparte są na pomówieniach ze strony przestępców, osób, których nie znałem. Gdyby prokuratura miała silne dowody, zapewne zostałbym aresztowany, a po złożeniu zeznań zostałem wypuszczony na wolność i od tego czasu nic się w sprawie nie dzieje – powiedział gazecie Bogdan P.

Więcej w „Pulsie Biznesu”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także