27.08.2013/10:30

Czerwona Torebka uruchomi sieć dyskontów?

W związku z dynamiczną rozbudową grupy kapitałowej zarząd Czerwonej Torebki podjął decyzję o odwołaniu tegorocznej prognozy finansowej i nie ogłaszaniu nowej.

– W maju br. przejęliśmy spółkę Merlin.pl, zarządzającą wiodącym w Polsce sklepem internetowym. Teraz finalizujemy akwizycję Małpki. Konsolidacja tych dwóch podmiotów będzie miała znaczący wpływ na raportowane przez nas wyniki. Jednocześnie przestaje obowiązywać zakaz konkurencji z Jeronimo Martins, co pozwoli nam pod koniec tego roku wystartować z nową siecią sklepów detalicznych. W związku z tym trudno nam precyzyjnie określić jak realizacja tych wszystkich projektów przełoży się na nasze tegoroczne wyniki – poinformował Paweł Ciszek, prezes Czerwonej Torebki. Nie wiadomo jeszcze, czy nowa sieć Czerwonej Torebki będzie dyskontowa. W przyszłym roku firma planuje także uruchomienie ponad 200 placówek convenience Małpka Express, których obecnie jest 125.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Harry 28.08.2013

    to chyba jakiś żart, rynek jest na etapie konsolidacji a nie uruchamiania start-upów. Wejście w najsilniej obsadzony sektor rynku jest ryzykowne.Poza tym powoli wychodzimy z kryzysu więc będą zyskiwały supermarkety a nie dyskonty.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.