12.10.2020/14:58

Czesi stracą narodowy skarb. Kultowe Lentilky będą teraz produkowane w Niemczech

Po 113 latach od pojawienia się na rynku, kultowe Lentilky przestaną być produkowane w Czechach. Właściciel marki, Nestlé, przenosi produkcję do Niemiec – informuje czeski serwis informacyjny Radiožurnál.

Od wiosny 2021 r. popularne fasolki czekoladowe w polewie lukrowej produkowane będą w Hamburgu. Właściciel marki, globalny koncern Nestlé, uzasadnia tę decyzję zmianą receptury i opakowania.

– Ujednolicamy recepturę Lentilek i Smarties – w tych pierwszych będzie mniej cukru, a więcej czekolady – wychodząc naprzeciw preferencjom konsumentów, ustalonych na podstawie testów konsumenckich – powiedział w rozmowie z Radiožurnál Vratislav Janda, dyrektor ds. Korporacyjnych firmy.

Producent zamierza też zmienić opakowania z foliowych na papierowe, a niezbędne do tego linie produkcyjne znajdują się w fabryce koncernu w Hamburgu, natomiast nie ma ich w Czechach.

Producent zapewnia, że przeniesienie produkcji nie wpłynie na cenę łakoci.

Źródło: irozhlas.cz

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także