08.04.2019/10:20

Czeski Kaufland kusi Polaków zakupami w niehandlowe niedziele

Niehandlowa niedziela? Żaden problem. Czeski oddział sieci Kaufland zaprasza do siebie Polaków, którzy nie mogą zrobić większych zakupów (w sklepach wielkopowierzchniowych) w niedziele we własnym kraju.

Zdjęcie billboardu sieci Kaufland z napisem "W Czechach mamy otwarte w każdą niedzielę" (oraz jego czeskim odpowiednikiem) krążyło w ostatnich dniach w mediach społecznościowych. Na billboardzie zabrakło informacji o lokalizacji najbliższego; wskazano natomiast godziny otwarcia sklepów niemieckiej sieci w Czechach - od 7 do 22, niezależnie od dnia tygodnia.

Redakcja Wirtualnej Polski udała się do Kauflandu w 30-tysięcznym czeskim Trutnovie by sprawdzić, czy rzeczywiście Polacy przyjeżdżają tam na zakupy. Okazało się, że w placówce naszych rodaków nie brakowało. Dziennikarz wp.pl opisuje, że w sklepie słychać było ojczysty język, a na parkingu przed hipermarketem stało kilka samochodów z polskimi rejestracjami.

Wp.pl odwiedziło czeski Kaufland co prawda nie w niedzielę, lecz w piątek, jednak rozmówcy redakcji na miejscu zapewniali, że zdarza im się przyjeżdżać na zakupy w niehandlowe niedziele do Czech. Niekoniecznie do Kauflandu.

Portal zauważa, że jeszcze kilka lat temu to Czesi przyjeżdżali w weekendy na zakupy do Polski, aby skorzystać niższych cen w sklepach po naszej stronie granicy. Dziś, za sprawą wprowadzonego w Polsce w ubiegłym roku ograniczenia handlu w niedziele, sytuacja się odwraca. To nasi rodacy przekraczają południową granicę, gdy potrzebują zrobić zakupy akurat wtedy, gdy w Polsce jest to mocno utrudnione.

Czytaj więcej na wp.pl/money.pl.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • KLIENT ale nie niedzielny 12.04.2019

    mi nie chce się ruszyć w niedziele do sklepu za rogiem , a gdzie jechać 20km hahahaha
    rozumiem, że są różni desperaci , ale jakim desperatem jest ta siec hahahahaha
    czy naprawde nas mają za takich baranów ??? żenada

  • pioge7 08.04.2019

    jak trzeba być sfrustrowanym żeby jeździć za granicę w niedzielę by zrobić tam zakupy ... paranoja...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.