03.08.2020/13:38

Czeskie piwo z puszek produkowanych przez polską firmę

Krakowska firma Canpack otworzyła fabrykę w czeskiej miejscowości Stribro. Pierwsza partia wyprodukowanych w niej aluminiowych puszek już trafiła do klienta – znanego browaru Plzeňský Prazdroj, należącego do Grupy Asahi, który wytwarza m.in. piwo marki Pilsner Urquell.

Zdolności produkcyjne nowo powstałego zakładu to ok. 1 miliard puszek rocznie, z potencjałem do dalszego wzrostu. Inwestycja o łącznej wartości ponad 100 mln euro powstała w okolicy Pilzna. – Cieszymy się, że możemy rozpocząć produkcję w naszym nowym zakładzie w Czechach. Fabryka została zbudowana w rekordowym czasie 10 miesięcy, w niespotykanych okolicznościach związanych z COVID-19 – mówi Attila Szabo, dyrektor generalny Canpack Czechy. – Dzięki temu nowoczesnemu zakładowi będziemy w stanie zaoferować browarowi Plzeňský Prazdroj i naszej europejskiej bazie klientów innowacyjne i ekologiczne opakowania, jednocześnie umacniając pozycję Canpack w Europie Środkowej – dodaje Szabo.
Fakt, że nowo powstały zakład znajduje się w pobliżu Pilzna, w bliskim sąsiedztwie browaru Plzeňský Prazdroj ma przyczynić się do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko poprzez zmniejszanie śladu węglowego. – Skrócimy dystans o 1,75 mln kilometrów rocznie, co odpowiada redukcji emisji CO2 o 1,4 tys. ton rocznie, czyli tyle, ile musiałby pochłonąć las wielkości czterech jezior Velký Bolevec w Pilźnie – zaznacza Grant Liversage, CEO w Plzeňský Prazdroj. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także