29.01.2018/21:00

Czy istnieje zmowa cenowa sieci handlowych w Polsce?

Tezę, że taka zmowa wśród największych detalistów działających w Polsce, w rozmowie z serwisem wp.pl wygłosił anonimowo menadżer jednego z największych producentów masła w Polsce. Według przedstawiciela branży mleczarskiej dowodem na to jest fakt, że pomimo obniżek hurtowych cen masła, w większości sieci handlowych ceny produktu utrzymują się na bardzo wysokim poziomie.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • zeli papą 17.03.2018

    wp.pl to prawicowo-narodowa propaganda w stylu "Der Sturmer" ścignanie obcych itp.

  • trzeźwy 30.01.2018

    Po pierwsze: które to duże hurtownie nabiałowe, oprócz Eurocashu, należą do "kilku zagranicznych koncernów"? Bać-Pol, SOT i regionalnie kilku mniejszych graczy (Marpol, Marol itp.) są dość dobrą alternatywą dla Makro, Selgrosa i Eurocashu. Jeśli naprawdę hurt dostanie takie ceny to małe sklepy nie będą miały oporów... Po drugie - ceny detaliczne ustala detalista, czy pan anonimowy manager przypadkiem nie próbuje wpływać na wymuszenie obniżki?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.