06.04.2020/15:39

Czy koronawirus zmieni układ sił w lodowej branży? [KOMENTARZ]

– Mamy do czynienia z nietypowym początkiem sezonu lodowego i wszyscy musimy dostosować się do nowych warunków działania – mówi w komentarzu udzielonym portalowi wiadomoscihandlowe.pl Marcin Snopkowski, dyrektor generalny firmy Grycan.

Zwykle o tej porze Polacy masowo ruszali do lodziarni po wyczekiwane pierwsze lody. W tym roku mamy zupełnie inną sytuację – lodziarnie są zamknięte, Polacy izolują się w domach chroniąc zdrowie swoje i swoich najbliższych. Jednak jak przewiduje Marcin Snopkowski, dyrektor generalny firmy Grycan, potrzeba sprawienia sobie typowej wiosennej przyjemności, jaką jest zjedzenie lodów będzie narastać, szczególności w rodzinach z dziećmi, dla których wyjście na lody to rytuał.

W opinii dyrektora firmy Grycan brak możliwości odwiedzenia lodziarni spowoduje, że Polacy chętniej i częściej będą decydować się na zakup lodów w pudełkach. Dlatego segmentem, jaki zyska na znaczeniu w tym sezonie będą lody familijne, które można zjeść w domu.

– To dla nas dobra wiadomość, ponieważ to właśnie my oferujemy konsumentom najlepszą możliwą alternatywę – klasyczne lody i sorbety najwyższej jakości, także w wariantach wegańskich. W ofercie detalicznej mamy ponad 30 smaków, wśród których znajdują się bestsellery, takie jak lody waniliowe, czekoladowe, bakaliowe czy truskawkowe oraz bardziej wyszukane warianty, takie jak te z kolekcji Dla Koneserów – powiedział Marcin Snopkowski.

Przewidując, że zapotrzebowanie lody w pudełkach będzie rosło, firma Grycan tej wiosny maksymalnie skoncentrowała się właśnie na ich produkcji.

– Oczywiście, z uwagi na obowiązujący od połowy marca stan epidemii wprowadziliśmy na terenie naszej fabryki w Majdanie konieczne obostrzenia, zapewniające bezpieczeństwo zarówno produktów, jak i pracowników – podkreślił Marcin Snopkowski.

 Dodajmy, że poza lodami w pudełkach przeznaczonymi do sprzedaży detalicznej firma Grycan produkowała dotąd także lody w kulkach oferowane w sieci znajdujących się na terenie całego kraju lodziarnio-kawiarni, które od 14 marca pozostają zamknięte.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.