26.09.2019/09:31

Czy ktoś wie, gdzie jest Henryk Kania? Kontakt z biznesmenem urwał się

Henryk Kania zniknął i nie kontaktuje się z zarządcą sądowym ani swoją firmą - twierdzi money.pl. Pracownicy firmy plotkują, że biznesmen wyjechał z Polski.

Money.pl zaznacza, że nie udało mu się potwierdzić informacji o wyjeździe Kani. Jednak portal podkreśla, że usłyszał w kilku źródłach o tym, iż biznesmen przebywa poza Polską. Wariantami pobytu Kani podawanymi przez pracowników firmy są najczęściej karaibskie wyspy lub południe Stanów Zjednoczonych.

Zarządca sądowy mięsnego giganta, Mirosław Możdżeń, potwierdza, że nie ma żadnego kontaktu z Henrykiem Kanią. Z kolei kontakt z pozostałymi członkami zarządu firmy określa mianem "szczątkowego".

Przypomnijmy, że Zakłady Mięsne Henryk Kania znajdują się obecnie w restrukturyzacji. Postępowanie sanacyjne zostało uruchomione po tym, jak firma utraciła płynność finansową.

Sprawą zakładów mięsnych interesuje się także Centralne Biuro Śledcze Policji. 9 września zatrzymało ono wiceprezesa firmy Grzegorza M. Biznesmen trafił do aresztu na trzy miesiące.

Zarządca sądowy ZM Henryk Kania złożył do Prokuratury Rejonowej w Katowicach zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw przez członków zarządu firmy. Odmówił jednak portalowi money.pl ujawnienia treści tego zawiadomienia.

Źródło: Money.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • pewny 30.12.2020

    Henryk Kania został celowo doprowadzony do bankructwa przez rządy morawieckiego miedzy innymi

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.