09.03.2017/22:08

Czy mikro i małe firmy hurtowe mają szansę na rozwój na polskim rynku?

W ostatnich latach obserwuje się nie tylko utrwalanie silnej pozycji zagranicznych sieci handlowych na ogólnopolskim rynku artykułów konsumpcyjnych, lecz także „wchodzenie” tych sieci na rynki regionalne, a nawet lokalne. Dlatego rodzimi pośrednicy hurtowi zmuszeni zostali do intensywnego poszukiwania możliwości zarówno przetrwania, jak i dalszego rozwoju na silnie konkurencyjnym rynku. W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się mikro i małe firmy hurtowe.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Karol 10.03.2017

    Na rozwój warto spojrzeć nie wg przetartych szlaków i schematów które już znamy, ale przede wszystkim w kontekście możliwości jakie daje nam technologia. Swiat zmienia się w zawrotnym tempie dzięki dostarczanym nowym technologiom - dlaczego handel miałby z tego nie skorzystać? Gospodarka za kilka lat będzie opierać się o dane, dane i jeszcze raz dane - kto już teraz będzie potrafił je gromadzić i analizować ma szanse zostać liderem na rynku. A kwestie integracji poziomej/pionowej mogą być wyłącznie następstwem tego jak lider w zarządzaniu danymi na rynku będzie chciał się dalej rozwijać. Zachęcam do szerszego spojrzenia na temat i polecam informację o bdsklep.pl, który idzie w obszarze handlu detalicznego dokładnie w tym kierunku

    www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/david-meister-obejmie-funkcje-director-of-growth-w-bdsklep-pl,11038

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.