03.07.2019/10:13

Dan Cake zajmie ponad 4,4 tys. mkw nowej powierzchni magazynowo-biurowej

Dan Cake Polonia, jeden z czołowych producentów w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce, podpisał umowę najmu z Biurem Inwestycji Kapitałowych. Firma będzie wynajmowała ponad 4,4 tys. mkw powierzchni magazynowo-biurowej w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu.

Firma Dan Cake Polonia podpisała z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę dotyczącą najmu ok. 4 400 mkw powierzchni w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu, z czego ok. 4 250 mkw będzie przeznaczone na cele magazynowe, a ok. 150 mkw na cele biurowo – socjalne.

Dane Cake Polonia jest nowym klientem Biura Inwestycji Kapitałowych. Firma działa w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce oraz w sektorze pakowanych produktów piekarniczo-cukierniczych w kraju. Od 2004 roku spółka jest częścią międzynarodowej grupy, która posiada swoje zakłady produkcyjne w Danii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Polsce oraz w Bangladeszu. Zakład produkcyjny mieści się w Chrzanowie i posiada obecnie 7 linii produkcyjnych. Obecnie gama wyrobów oferowanych przez Dan Cake na rynku polskim obejmuje około 70 artykułów.

Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu jest największym przedsięwzięciem inwestycyjnym zrealizowanym przez Biuro Inwestycji Kapitałowych. Wybudowano dotychczas 4 hale magazynowe o łącznej powierzchni 46,5 tys. mkw, z czego 2 tys. mkw przeznaczone jest na powierzchnie biurowo-socjalne.

Śląskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dwóch istotnych arterii komunikacyjnych – autostrady A4 łączącej Rzeszów z zachodnią granicą Polski i wschodniej obwodnicy Śląska – drogi S1 prowadzącej przez Cieszyn na południe Europy. Lokalizacja jest dogodna do prowadzenia dystrybucji na cały region Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz do południowych sąsiadów Polski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.