08.06.2020/11:27

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen: Wierzę, że fuzja z Lotosem zakończy się sukcesem

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, podkreśla na łamach „Rzeczpospolitej”, że przejęcie Lotosu musi być opłacalne zarówno dla koncernu, jak i Skarbu Państwa.

Komisja Europejska po raz kolejny wydłużyła termin rozpatrzenia wniosku w sprawie przejęcia Lotosu przez Orlen. Tym razem do 22 lipca. Część obserwatorów rynku uważa, że to oznaka nieprzedstawienia przez koncern akceptowanych przez Brukselę propozycji nowych środków zaradczych na zgłoszone zastrzeżenia – czytamy w „„Rzeczpospolitej”.

Szef Orlenu podkreśla jednak na łamach gazety wiarę w to, że planowana fuzja zakończy się sukcesem. Zaznacza, że do przejęcia Lotosu mogło dojść już wiele lat temu, gdy były bardziej sprzyjające ku temu warunki. Przypomina też, że tego typu konsolidacje w branży paliwowo-energetycznej mają za sobą wszystkie europejskie koncerny – począwszy od brytyjskiego BP, hiszpańskiego Repsola, a na węgierskim MOL skończywszy.

Zdaniem Daniela Obajtka „musimy nadrabiać stracony czas”, a sytuacja gospodarcza, którą mamy w wyniku Covid-19, jest ważnym argumentem „za". Akcentuje on na łamach „Rzeczpospolitej”, że fuzja jest potrzebna nie tylko Orlenowi i Lotosowi, ale całej polskiej gospodarce, która musi przejść transformację energetyczną.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.