30.08.2018/11:22

Danish Crown przenosi część biznesu do Polski

Właściciel Grupy Sokołów, koncern Danish Crown ogłosił, że podejmie szereg działań oszczędnościowych. W grę wchodzi m.in. przeniesienie części biznesu do Polski. Wstrzymana zostaje budowa nowej siedziby w Danii – podaje serwis justfood.com.

Plany Danish Crown opierają się na ogłoszonej prawie dwa lata temu strategii cięcia kosztów, które obejmą również zwolnienia pracowników w Danii. Zarząd koncernu wskazuje, że musi zwiększyć efektywność kosztową, przede wszystkim ze względu na utrzymujące się od dłuższego czasu niskie ceny wieprzowiny. Jak podaje justfood.com, optymalizacja oznacza przeniesienie niektórych funkcji administracyjnych do Polski i anulowanie budowy nowej siedziby w duńskim mieście Randers - "do odwołania".

Zarząd Danish Crown podaje, że praktycznie wszystkie nowe inicjatywy zapowiedziane są już w toku. - Wciąż dokonujemy przeglądu naszej strategii. Zdecydowaliśmy się wzmocnić nasze wysiłki, ponieważ wierzymy, że przyniesie to korzyści grupie zarówno w krótkim jak i długim okresie – komentuje Jais Valeur, dyrektor generalny grupy. - Nie są to jednak łatwe decyzje, gdyż oznaczają one pożegnanie z wieloma pracownikami w różnych częściach naszej organizacji – dodaje.

Koncern zamierza w najbliższych latach połączyć rozproszone po różnych oddziałach funkcje związane z administracją w nowym globalnym centrum usług biznesowych w Polsce. Pierwszym krokiem jest przeniesienie około 50 miejsc pracy z Randers w Danii do Krakowa w Polsce.
Więcej na justfood.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.