31.05.2016/13:54

Dayli z nowym zarządcą

Zgodnie z postanowieniem sądu nowym zarządcą w postępowaniu sanacyjnym Dayli będzie PMR Restrukturyzacje. Kancelaria tę samą funkcję sprawuje w postępowaniu sanacyjnym, toczącym się w Kerdosie - podał "Parkiet".

PMR Restrukturyzacje zastąpi spółkę Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, która sama wnioskowała o zmianę zarządcy. W sądzie na rozpatrzenie czeka jeszcze wniosek dotyczący umorzenia postępowania sanacyjnego wobec Dayli, wystosowany przez poprzedniego zarządcę, który argumentował, że Dayli, wbrew zapewnieniom Romualda Kalycioka, prezesa Kerdosu, nie otrzymało od niego 4,5 mln zł na zakup towarów do drogerii – donosi gazeta.

Przychody spółki za I kw. tego roku wyniosły 2,65 mln zł wobec 41,53 mln zł w analogicznym okresie 2015 roku. Strata po pierwszych trzech miesiącach br. wynosi ponad 7,2 mln zł wobec 1,44 mln zł zysku w roku ubiegłym. Liczba sklepów zmalała ze 170 na początku 2015 roku do 75 obecnie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.