10.07.2020/13:35

Delikatesy Centrum w nowej odsłonie, z nowym logotypem. Ruszyły testy! [TYLKO U NAS/GALERIA]

Delikatesy Centrum testują w przynajmniej trzech lokalizacjach nowy wygląd sklepu, ze zmienioną kolorystyką i odmiennym od dotychczasowego logotypem - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Pilotaż jak dotąd wypada na tyle pomyślnie, że już teraz zapowiadane jest wdrożenie nowej wizualizacji zewnętrznej we wszystkich placówkach sieci handlowej. Będzie to największy tego typu proces w handlu w Polsce od czasu implementacji konceptu Galaxy przez sieć Żabka.

O tym, że Delikatesy Centrum, których organizatorem jest Grupa Eurocash, szykują się do odświeżenia sklepów i zmiany logo, pisaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl już w październiku 2019 r. Eurocash zapewniał wtedy, że nie zapadły jeszcze żadne finalne decyzje, a wszelkie prace nad zmianą wizualizacji placówek miały charakter "czysto koncepcyjny". Wiemy, że firma rozważała kilka wariantów logotypów (pokazujemy je pod niniejszym artykułem) i sprawdzała w ramach badań fokusowych, co sądzą o nich klienci.

 
 
 
 
 

Ostatecznie wybór padł na zielono-czerwono-biały logotyp widoczny powyżej. Przy okazji przygotowano zupełnie nowy layout zewnętrznej części sklepów. Obecnie, jak wynika z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, jest on testowany m.in. w Warszawie, w Raszynie oraz w Więcborku. Odwiedziliśmy jedną z tych placówek.

- Po zakończeniu testów, nowa wizualizacja zostanie docelowo wdrożona w całej sieci, jednak będzie to stopniowy proces, który przewidziany jest na kilka lat - zapowiada w odpowiedzi na nasze pytania Michał Groniewski, dyrektor marketingu sieci Delikatesy Centrum, wskazując przy tym, że intensywne prace nad nową wizualizacją marki Delikatesy Centrum trwają już od ponad roku.

Jak wyjaśnia, głównym celem podjętych działań jest "poprawa widoczności sklepów, a także wzmocnienie wizerunku sklepów Delikatesy Centrum jako miejsca, w którym można zrobić swoje codzienne zakupy oraz jako placówki, której wyróżnikiem są wysokiej jakości produkty świeże". - Nowa wizualizacja zewnętrzna sklepów jest częścią szerszych zmian mających na celu podkreślenie lokalnego charakteru sklepów, które w większości prowadzone są przez niezależnych franczyzobiorców - wyjaśnia Groniewski.

Na ten moment w objętych pilotażem sklepach zmienił się niemal wyłącznie wygląd zewnętrzny, nie dokonano natomiast opracowania na nowo wnętrza placówek. Eurocash nie zdradza, czy docelowo w odświeżanych sklepach pojawią się także istotne zmiany asortymentowe, nowe meble, nowe wózki i koszyki, czy koncepty sprzedażowe, spójne z unowocześnioną wizualizacją placówek.

Dodaj komentarz

11 komentarzy

 • Nico 31.07.2020

  Sklepy Miła w większości sa zbyt duże powierzchniowo w porównaniu z Delikatesami centrum większość małych sklepików. Efekt duża ilość produktów jest wyzucana do kosza z powodu przeterminowania bo polityka firmy nie uznaje przecen. Tylko towar który przyjeżdża z centrali ma już krótka datę a niektóre produkty są tak złej jakości że nadają się już do wyzucenia. Wniosek sami nie ogarniają swojego magazynu w centrali A karca za to sklepy. Zajebista polityka.

 • hoho 13.07.2020

  placówka mBanku ?

 • FxD 11.07.2020

  Żaden to delikates, i mało kiedy w centrum.
  Czyli ściema.

 • Abb 11.07.2020

  A Kiedy Mile zmienią Delikatesy Centrum?

 • Amman 10.07.2020

  Nie wiem, co to za badania focusowe, ale to logo jest straszne. Z drugiej steony większość pretendentów była równie zła.

 • LukaSz. 10.07.2020

  Pierwsza myśl > mBank otwiera warzywniak ;)

 • oko 10.07.2020

  dalej oszukują przy podawaniu kraju pochodzenia produktów?

 • @gość 10.07.2020

  @gość wszystko jest niusem dopóki ktoś tego nie opisze

 • xyz 10.07.2020

  Zupełnie jak mBank

 • gość 10.07.2020

  To ma być news? Ten "nowy" szyld wisi na tym sklepie od jakiegoś miesiąca, o ile nie dłużej.

 • producent_upadły 10.07.2020

  Dostawcy !!! szykować się na nowe faktury od EC.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.