01.04.2019/17:44

Delko ma zgodę sądu na zakup udziałów w sieciach Słoneczko i A&K Hurt-Market

Grupa dystrybucyjna Delko otrzymała 1 kwietnia br. od Sądu Rejonowego w Rzeszowie postanowienie zezwalające zarządcy masy sanacyjnej firmy Bać-Pol S.A. na zawarcie przyrzeczonej umowy sprzedaży udziałów spółkach A&K Hurt-Market z Mielca o Słoneczko S.A. z Zielonej Góry.

Przypomnijmy, że 11 lutego, tuż po otrzymaniu przez zarząd Delko decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów udzielającej zgody na dokonanie koncentracji, spółka wystąpiła do zarządcy masy sanacyjnej Bać-Pol i upadłość Szarek Wydro z wezwaniem do zawarcia przyrzeczonych umów sprzedaży 100 proc. akcji spółki Słoneczko i 50 proc. udziałów spółki A&K Hurt-Market.

Firma Słoneczko działa na rynku od 2002 roku. Spółka prowadzi 25 sklepów własnych o powierzchni handlowej 5359 mkw. na terenie województw: województw lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Ponadto spółka współpracuje z 349 sklepami będącymi w sieci franczyzowej na terenie województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego, podkarpackiego. Obroty spółki Słoneczko za 2017 r. wyniosły 72,33 mln zł, zysk netto 33 tys. zł, a EBITDA 1,23 mln zł. Spółka zatrudnia ok. 220 osób.

A&K Hurt-Market działa w obszarze handlu detalicznego artykułami spożywczo-przemysłowymi od ponad 20 lat. Spółka ma siedem supermarketów pod markami A&K i SPAR zlokalizowanych w Mielcu. Powierzchnia handlowa sklepów wynosi 3484 mkw. Obroty spółki w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 roku wyniosły ponad 53,6 mln zł, zysk netto 958 tys. zł, a EBITDA ponad 1.424 tys. zł. Firma zatrudnia około 180 osób.

 

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.