18.07.2018/10:42

DHL Express inwestuje w ekspresowe dostawy. Firma kupi 14 nowych Boeingów 777

DHL Express stopniowo wymienia starsze samoloty na niezawodne technicznie i oszczędzające paliwo samoloty Boeing 777 typu Freighter. W umowie zawarto możliwość zamówienia siedmiu dodatkowych samolotów
w celu wsparcia transgranicznego handlu elektronicznego jako dochodowego czynnika wzrostu dla DHL Express. Dzięki ciągłym inwestycjom DHL będzie w stanie sprostać globalnemu zapotrzebowaniu na ekspresowe dostawy i obsłuży jeszcze większą liczbę rynków dzięki lotom bez międzylądowań.

Podczas Międzynarodowych Targów Powietrznych Farnborough, wiodący światowy dostawca przesyłek ekspresowych – firma DHL Express ogłosiła, że złożyła zamówienie na 14 samolotów Boeing 777 typu Freighter. Kontrakt obejmuje jeszcze opcję zakupu dodatkowych 7 samolotów. Pierwsze cztery maszyny mają być dostarczone do końca 2019 roku.

- Zakup 14 Boeingów wskazuje kierunek stopniowej wymiany naszej starszej floty międzykontynentalnej. Te maszyny przyczynią się do realizacji naszego celu, jakim z pewnością jest redukcja emisji spalin i pozwolą nam obsługiwać jeszcze więcej rynków dzięki lotom bez międzylądowań. Firma DHL już wcześniej była użytkownikiem tego typu samolotu dla celów logistycznej, kiedy w 2009 r. przyjęła dostawę trzeciego B777F wyprodukowanego przez Boeinga. Dzięki bogatemu doświadczeniu w obsłudze tego typu maszyn, Boeing okazał się najlepszym samolotem we wszystkich aspektach działania, nasz wybór staje się bardzo logiczny – wyjaśnia Ken Allen, CEO DHL Express.

Wymiana 14 interkontynentalnych maszyn na nowe, o porównywalnej ładowności, przyniesie pod względem operacyjnym znaczące korzyści w zakresie kosztów, wydajności i niezawodności. Chociaż firma w przeszłości głównie wynajmowała samoloty do obsługi swojej globalnej siatki połączeń, zakup własnej floty wpłynie pozytywnie na wyniki finansowe DHL Express w przyszłości. Zaliczka została już uwzględniona w firmowych rozliczeniach Capex na 2018 rok.

Zwiększenie sprzedaży transgranicznej w e-commerce wzrośnie do 4,48 biliona dolarów do 2021 r. – co oznacza wzrost o 19,2 proc. rocznie. Inwestycja DHL w samoloty 777 Freighter jest bezpośrednią odpowiedzią na rosnące globalne zapotrzebowanie na ekspresowe przesyłki. Ten największy na świecie dwusilnikowym samolot transportowy, ma zasięg 4 900 mil morskich (9 070 kilometrów) i może pomieścić ładunki do wagi 102 ton.

Te najnowocześniejsze samoloty zredukują emisję CO2 o 18 proc. w porównaniu do zastępowanych maszyn. Pomoże to przyczynić się do zrównoważonego rozwoju, zgodnie z celami DHL Express w zakresie ochrony klimatu i do ograniczenia emisji spalin związanych z logistyką do zera do 2050 r.

DHL Express obsługuje ponad 260 dedykowanych samolotów współpracując z 17 partnerskimi liniami lotniczymi. To ponad 600 lotów dziennie do 220 krajów świata.

DHL to globalna firma logistyczna. Koncern zatrudnia ponad 360 000 pracowników. Działa w ponad 220 krajach i regionach na całym świecie. Jest wyspecjalizowana w dostarczaniu rozwiązań dla rozwijających się rynków i branż (w tym handlu elektronicznego, technologii, nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej, energii, motoryzacji i handlu detalicznego. DHL jest częścią Grupy Deutsche Post DHL. W 2017 r. grupa osiągnęła przychody na poziomie ponad 60 miliardów euro.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • and2 14.08.2018

    Fajnie, tylko na rynku krajowym to jest najgorsza firma kurierska , dostarcza do firm paczki po godzinach pracy firmy , nie dostarcza a wpisuje ,że odbiorcy nie było i ma taki bałagan ,że trudno uwierzyć ,że to jeszcze działa.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.