28.04.2017/09:54

Dieter Schwarz, właściciel Lidla i Kauflandu, najbogatszym Niemcem

Na liście najbogatszych ludzi świata jest sporo właścicieli sieci handlowych. Wśród detalistów FMCG przoduje rodzina Waltonów, właścicieli Walmarta, która zajmuje miejsca 16 - 18. Na miejscu 30. jest najbogatszy Niemiec, Dieter Schwarz, właściciel sieci Lidl i Kaufland. The Bloomberg Billionaires Index jest rankingiem najbogatszych ludzi świata, który aktualizowany jest codziennie po zamknięciu giełdy w Nowym Jorku.

W dniu 28 kwietnia 2017 r. miejsce pierwsze w zestawieniu The Bloomberg Billionaires Index zajmuje Bill Gates, właściciel Microsoftu, z fortuną wartą 87,3 mld USD.

2. miejsce zajmuje Amancio Ortega, 79,2 mld USD. Najbogatszy Europejczyk ma 59% udziałów w firmie Inditex, największej na świecie firmie odzieżowej i spółce-matce sieci Zara.

13. pozycję zajmuje Ingvar Kamprad z majątkiem 43,6 mld USD. Kamprad ma pakiet kontrolny sieci Ikea, największego na świeci sprzedawcy mebli i art. wyposażenia wnętrz.

16 - 18. miejsce przypadło rodzinie Waltonów: Rob, Jim i Alice Walton, z majątkiem odpowiednio 37,3, 36,9 i 35,9 mld USD. To właściciele sieci Walmart, największego detalisty świata.

30. na liście jest Dieter Schwarz, z fortuną wartą 21,9 mld USD. To właściciel Grupy Schwarz, która zarządza sieciami Lidl i Kaufland. Dieter Schwarz to po rodzinie Waltonów najbogatszy detalista z branży FMCG.

32. pozycja to Stefan Persson, wart dzisiaj 21,3 mld USD. Jest prezesem i największym udziałowcem firmy Hennes & Mauritz, drugiego co do wielkości światowego producenta odzieży markowej, zarządzającego m.in. sieciami butików H&M i Cheap Monday, obecnymi w ponad 60 krajach świata.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.