23.04.2020/13:37

Dino bije rekordy na giełdzie mimo koronawirusa

Polska sieć marketów Dino należąca do Tomasza Biernackiego jest już wyceniana wyżej niż przed wybuchem epidemii – donosi money.pl. W lutym akcje spółki osiągały wartość 160-170 zł za sztukę, a obecnie wyceniane są na ok. 180 zł. Oznacza to, że wartość całego biznesu wynosi dziś 17,5 mld zł.

Kilka dni temu cena akcji osiągnęła rekordowy poziom - 187,5 zł. To dało sieci Dino siódme miejsce wśród największych polskich spółek na GPW. Dino jest dziś warte tyle, ile ING Bank Śląski. Wyprzedza notowania chociażby Santandera i Pekao czy KGHM i Lotosu.

Dino na GPW pojawiło się 3 lata temu, w wtedy jej kapitalizacja wynosiła niewiele ponad 3,5 mld zł. Oznacza to, że od tej pory wartość spółki i jej akcji wzrosła ok. 5-krotnie.Tomasz Biernacki, główny właściciel Dino trafił szybko na listę najbogatszych Polaków „Forbesa”. Dziś zajmuje na niej 4. miejsce, a jego pakiet akcji ma wartość prawie 9 mld zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.