23.08.2020/09:48

Dino Polska wchodzi w tzw. pozostałą działalność pocztową i kurierską

Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu dokonał rejestracji zmiany w statucie spółki Dino Polska, uchwalonej podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy 2 lipca.

Zmiana w statucie polega na dopisaniu siedmiu nowych rodzajów działalności spółki. Dodane zostały kody Polskiej Klasyfikacji Działalności odpowiadające za takie obszary, jak:
- działalność usługowa wspomagająca transport lądowy
- przeładunek towarów w pozostałych punktach przeładunkowych
- działalność morskich agencji transportowych
- działalność pozostałych agencji transportowych
- pozostała działalność pocztowa i kurierska
- pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych
- działalność organizatorów turystyki

Z powyższej listy szczególnie warto zwrócić uwagę na tzw. pozostałą działalność pocztową i kurierską (podklasa 53.20.Z w PKD). To podklasa, która obejmuje: "zbieranie, sortowanie, przewóz i doręczanie listów, paczek i innych przesyłek pocztowych nie objętych obowiązkiem ich świadczenia, niezależnie od miejsca przeznaczenia, świadczone przez operatorów pocztowych i kurierów, z wykorzystaniem jednego lub więcej środków transportu prywatnego lub publicznego", jak również "usługi doręczania przesyłek do domu".

Po aktualizacji statutu, lista przedmiotów działalności spółki Dino Polska obejmuje już 80 pozycji (liczba kodów PKD).

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • lajkos 25.08.2020

    Czyli będą otwarte w niedziele?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także