18.08.2020/19:20

Dino wyprzedziło pod względem kapitalizacji PKN Orlen!

PKN Orlen został wyprzedzony przez Dino pod względem kapitalizacji akcji. To efekt tego, że podczas pandemii COVID-19 spada popyt na paliwa, za to nie słabnie konieczność zaopatrzenia w żywność. Inwestorzy z GPW bardziej ufają teraz swojskiej sieci sklepów niż potężnemu koncernowi. 

Giełda papierów wartościowych rządzi się swoimi prawami. Zainteresowanie akcjami Dino sprawia, że papiery sieci sklepów spożywczych idą do góry, a zawirowania wokół przejęcia Lotosu przez PKN Orlen obniżają cenę akcji paliwowego giganta.

Koncern naftowy dysponujący aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie i ponad 2800 stacjami paliw w Europie Środkowo-Wschodniej jest wart mniej niż sieć ponad 1300 sklepów spożywczych.

Kapitalizacja akcji Dino właśnie wyniosła więcej niż akcji PKN Orlen. Dla inwestorów prężnie działająca sieć sklepów warta jest obecnie 23 mld zł, natomiast paliwowy koncern 22,9 mld zł. Wszystko przez spadający od początku czerwca kurs akcji PKN Orlen – od 9 czerwca walory spółki staniały aż o 25 proc. 

Z kolei Dino ma dobrą passę. Od 9 czerwca br. kurs akcji właściciela sklepów podskoczył o 23 proc. Firma informowała w tym czasie o inwestycjach w dwa nowe centra dystrybucyjne i otwarciu w pierwszym półroczu 84 nowych sklepów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Gość 19.08.2020

    Dino to wydmuszka

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także