03.08.2016/11:06

Dixi planuje ekspansję w całej Rosji

Kierowana przez byłego szefa Biedronki Pedro Pereira da Silvę sieć Dixi zamierza nasilić ekspansję na terenie Federacji Rosyjskiej. Jak ujawnił Silva, w najbliższych planach jest wejście do każdego rosyjskiego regionu.

Choć były CEO Biedronki sprawuje funkcję dyrektora wykonawczego Dixi Group dopiero od marca br., jego sieć zwiększyła udziały procentowe w rosyjskim handlu detalicznym z 2,5 do 3,1 proc.

Operująca prawie 2750 sklepami Dixi działa głównie na terenie największych rosyjskich aglomeracji. W Moskwie i Sankt Petersburgu ma już około 8 proc. udziałów w miejscowym detalu. Pereira da Silva przyznał, że spółki należące do grupy Dixi mają o wiele więcej problemów niż pierwotnie przypuszczał Portugalczyk. - Z drugiej strony grupa ma też przed sobą wiele szans, więc saldo jest pozytywne. Sytuacja Dixi jest zbliżona do tej, jaką miał polski oddział Jeronimo Martins w 2000 r., kiedy do niego trafiłem – powiedział Pedro Pereira da Silva.

W skład grupy Dixi wchodzi 2600 dyskontów pod tą samą nazwą, 111 supermarketów i sklepów osiedlowych Victoria, a także 38 hipermarketów Megamart.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.