24.09.2021/12:59

Dodatkowy 1 mld zł wpływów z podatku od sprzedaży detalicznej! Rząd nie kryje zadowolenia

Około 2,53 mld zł zamiast zakładanych wcześniej 1,46 mld zł wyniosą tegoroczne dochody budżetu państwa z podatku od sprzedaży detalicznej - wynika z projektu nowelizacji ustawy budżetowej na rok 2021, jaki wpłynął do Sejmu po wcześniejszym przyjęciu przez rząd. Potwierdziło się zatem po raz kolejny, że wcześniejsze prognozy były mocno niedoszacowane.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

21 komentarzy

 • Yaro 01.10.2021

  @Do nick, póki co to ty jedziesz po wszystkich o innym zdaniu, a jak ktoś nie pasuje do obranej przez ciebie propagandy pisu, to jedziesz po nim. Musisz mieć naprawdę smutne życie, że musisz tak jechać po innych. I jeszcze ten caps lock. Widzę ci nie wyszło w życiu.

 • Yaro 01.10.2021

  @Do nick, póki co to ty jedziesz po wszystkich o innym zdaniu, a jak ktoś nie pasuje do obranej przez ciebie propagandy pisu, to jedziesz po nim. Musisz mieć naprawdę smutne życie, że musisz tak jechać po innych. I jeszcze ten caps lock. Widzę ci nie wyszło w życiu.

 • Nickt 30.09.2021

  Czy ty w ogóle przeczytałeś co pisałem? Ze zrozumieniem?

 • DO NICK 30.09.2021

  @YARO PONIŻĄJ DALEJ LUDZI A PEWNEGO DNIA KTOŚ CIEBIE PONIŻY . KARMA WRACA PAMIĘTAJ O TYM ZANIM TAK SIE ZACHOWASZ WOBEC LUDZI

 • Yaro 30.09.2021

  @do nick, przestań żyć na koszt innych, skończ podstawówkę i zacznij zarabiać na siebie, poznaj realia prowadzenia biznesu, to pojmiesz o co come on. Z resztą, niedługo inflacja da o sobie znać, to zrozumiesz pewne rzeczy i mit dobrobytu z tvpis przestanie być tak kolorowy.

 • Yaro 30.09.2021

  @do nick, przestań żyć na koszt innych, skończ podstawówkę i zacznij zarabiać na siebie, poznaj realia prowadzenia biznesu, to pojmiesz o co come on. Z resztą, niedługo inflacja da o sobie znać, to zrozumiesz pewne rzeczy i mit dobrobytu z tvpis przestanie być tak kolorowy.

 • Yaro 30.09.2021

  @do nick, przestań żyć na koszt innych, skończ podstawówkę i zacznij zarabiać na siebie, poznaj realia prowadzenia biznesu, to pojmiesz o co come on.

 • do nick 30.09.2021

  @nick wsciekaj dalej jak sie zmęczysz to przestaniesz

 • Nickt 30.09.2021

  @Obywatel Dokładnie tak jak piszesz. Ale weź to wytłumacz ogłupionemu i zaczadzonemu prymitywną propagandą sukcesu plebsowi. Drukują kasę na potęgę, przy jednocześnie skręconych do zera stopach procentowych, do tego pożyczają jak szaleni kasę z banku światowgo i efekt może być tylko jeden: dwucyfrowa inflacja. Widać to doskonale po skokowym wzroście cen nieruchomości, widać po cenach żywności i paliwa, widać po ostrym wzroście cen energii (już wkrótce) co pociągnie za sobą kolejne podwyżki, a ludzie śpią. I będą spać bo, tak jak również piszesz, elektorat pisowski za chwilę dostanie rewaloryzację swojego 500+ i zrobi się 800+ albo 1000+, emeryci dostaną 16 emerytur rocznie i dalej będą głosować na system, który rujnuje Polskę. To jest bomba z opóźnionym zapłonem, która walnie tak, że się ta cała biedota nogami nakryje, ale wtedy Kaczyńskiego już nie będzie na tym świecie. Za to niewykluczone, że jego szyderczy chichot będzie unosił się z grobu jeszcze dziesiątki lat bo za ten wielki wał zapłacą kolejne pokolenia. Osobiście przestałem się tym przejmować, zabezpieczyłem się, mnie to już zwisa. Nie chcę psioczyć bo chciałbym, żeby Polska była normalnym krajem, z normalnymi ludźmi, ale już wiem, że nigdy nie będzie i chyba czas się z tym pogodzić. Pozdrawiam.

 • Obywatel 30.09.2021

  Wiesz Nickt,pewnie powie w TV Info, że się cieszy, bo producenci rzepaku mają dzięki temu lepsze życie...
  Z drugoej strony na następne bybory mogą już obiecywać 1000+ i podniesienie płacy minimlnej do 10 000, co nie będzie sztuką, kiedy paliwo znowu przekroczy 50zł/l...
  Ręce opadają..
  Traci klasa średnia, bo Ci co nie mają tylko odczuwają drożyznę, ale Ci co dzięki ciężkiej pracy coś zaoszczędzili, widzą jak sie osczędności kurczą... Bogatsi też uciekają od pieniędzy i kupują mieskania całymi piętrami... Ciekawe ile lat będzie pracowała pani z Biedronki, albi z urzędu na 1m2 mieszkania z Wawie... Ogłosi się nowy program rządowy Mieszkanie+ i parę lat na obietnicach pociągnie..

 • Nickt 28.09.2021

  Takie zadowolenie i taki dobrobyt nastał, że niedługo każdy będzie mógł się podetrzeć 100-złotówką! Ludzie, wy nic nie rozumiecie, jesteście jak barany prowadzone na rzeź. Jeszcze parę lat i będzie Wenezuela, a ten kłamca dalej będzie powtarzał, że jest dobrze i będzie jeszcze lepiej, a wraz z nim połowa społeczeństwa z wypranymi mózgami.

 • Nickt 28.09.2021

  I z czego się ten żenujący kłamczuch cieszy? Przecież ceny poszły w górę przez te obciążenia podatkowe, więc to MY wydaliśmy więcej i będzie coraz gorzej. Ostatni hit to np. skokowa podwyżka ceny Ramy 450g z ok. 4.30zł-4.50zł na 7, a nawet 8zł w niektórych sklepach! Przecież to jest blisko 100% więcej za podstawowy produkt! Do tego prowadzi ucisk fiskalny i zwiększanie obciążeń oraz pompowanie inflacji.

 • Obywatel 27.09.2021

  Jarku, zgadzam się że człowiek jest najważniejszy. Ważniejszy niż naród czy państwo. Co nie znaczy, ze mam naiwne podejście do ekonomii i świata.
  Korporacje to małe często rodzine przedsiębiorstwa, które urosły, bo były lepsze, sprytniejsze, lub oczywiście w niektórych przypadkach, nie grały czysto, albo wspierało je pastwo. Całe życie pracuje w korpo handlowych i nie widzę tam potworów… To ze otworzy się dyskont, a 10 małych sklepów przekształci w kawiarnie, pralnie, oddziały banków, nie jest dla mnie tragedią. Zyskają ludzie wokół. Maja lepszą ofertę (te 10 upadnie, bo klienci wybiorą nowy sklep) i dodatkowe usługi.
  Jedyne szkody czyni państwo. Bo łącząc Orlen z Lotosem spowoduje właśnie brak wyboru. 100% paliwa po 6 i 7 zł wkrótce, będzie finansować pałace Obajtka i jego ziomków z partii. A my będziemy płacić… i to niezależnie na której stacji kupisz paliwo. Paliwo zdrożeje, to i cukier, banany, meble… wszystko. I nie będzie wyboru. Bo jak nie lubisz korpo to ziemniaki dalej możesz kupować u pana Zenka.
  Co do nieszczęść, wypadków i chorób…, a) są ubezpieczenia, b) nigdzie nie napisałem, ze jestem przeciw pomaganiu potrzebującym, do których nie zaliczam leni żerujących latami na systemie i wychowujących dziesiątki potomków w przekonaniu, ze pracują tylko frajerzy…
  Redystrybucja przez rząd, oznacza, że pieniądze idą tam, gdzie obywatel (ty) ich by nie wydał, bo w takim przypadku nie potrzeba by było tego robić. Jest jakiś powód wiec, państwo (kupujący głosy polityk) wydaje twoje pieniądze tam, gdzie ty byś ich nie wydał.
  Czy to dobre?

 • Jarek 25.09.2021

  Drogi Obywatelu napisałeś :
  Korporacje przynajmniej zarządzane są racjonalnie i bogacą się tylko wtedy, gdy są pożyteczne dla obywateli
  W takim razie nic nie wiesz o korporacjach , one prawie nigdy nie są pożyteczne dla obywateli . One są stworzone po to , żeby zarabiać wszelkim kosztem tychże obywateli , kosztem środowiska , kosztem zdrowia ludzkiego itd. .Ot choćby Monsanto i jej liczne wybryki , liczy się tylko ich zysk . Polityka korporacji polega na wejściu na rynek , doprowadzenia do upadku małych firm poprzez politykę dumpingową cen , a następnie po opanowaniu rynku podniesieniu tych cen i dyktowaniu warunków cenowych dostawcom i klientom . To tak w skrócie i jeśli to jest twoim zdaniem dobre działanie korporacji na rynek to ja ci dziękuję. Jeśli upadną korporacje to skończy się wyzysk , łapówki , wymuszenia itp. Nawet jeśli korporacje upadną to zostanie po nich wiele set lub wiele tysięcy małych firm , które zastąpią te korporacje i będą pracowały na rynku tyle tylko , że będą pracowały na siebie . Rzemieślnik zawsze będzie potrzebny .
  Powiedz mi też co twoim zdaniem zrobić jeśli jak to powiedziałeś wolny człowiek , który się zawsze utrzyma jadąc ze swoją rodziną ulegnie wypadkowi i czworo ludzie zostanie kalekami bez możliwości zarobkowania na siebie . Co im zaproponujesz ? Sprzedaż swoich organów ? A może widowiskową eutanazję rodziców w telewizji TVN , żeby gawiedź miała radochę w sobotni wieczór , a dzieci mogły tym sposobem dalej wegetować pod czyjąś opieką ?
  Wychowano mnie w przeświadczeniu , że zawsze najważniejszy jest człowiek , a nie pieniądz , mnie nie jest żal oddać w podatku części swoich pieniędzy jeśli wiem , że będą rozdysponowane na socjal dzieci , ludzi starszych i słabszych , czy też na inwestycje w kraj , którego jestem obywatelem . Oczywiście każdy ma swoje priorytety i może mu się to nie podobać , ale nie znaczy to , że rządzący to złodzieje . Po prostu w następnych wyborach masz szansę drogi Obywatelu to zmienić , oczywiście jeśli takich osób myślących podobnie do Cibie będzie większość .

 • Obywatel 25.09.2021

  A zasiłki rodzinne?
  Jak ktoś chce mieć dzieci, niech nie zapomina, że praca na nie, nad nimi nie kończy się na ruchu biodrami.
  Wolny człowiek, sam może się utrzymać.
  Przewalanie pieniędzy przez rząd tak wzbogaca społeczeństwo jak słodzi dłuższe mieszanie herbaty… tylko straty większe, bo machinę państwową trzeba utrzymali i żerujących na niej polityko-managerach…
  Korporacje przynajmniej zarządzane są racjonalnie i bogacą się tylko wtedy, gdy są pożyteczne dla obywateli. Ci płacą im pieniądze , a nie iinntm, bo oferują coś lepszego… dlaczego lepsi maja być niby karani? Szczególnie kiedy karę i tak zapłacą klienci: ty!
  A jeśli korporacje zapłacą, to przestaną zarabiać i upadną, a wtedy każdy sam sobie własną siekierę z krzemienia będzie musiał wytłuc…

 • Obywatel 25.09.2021

  Puknij się w głowę Jarku!!!
  Korporacje to czasem miliony akcjonariuszy nie potwory z bajek😆
  Płacisz ty i ja, my obywatele. Wszystko przenosi się na kosztu towarów i usług.
  Powtarzasz głupoty świadczące o zerowej znajomosci ekonomii, tłoczone prostym ludziom przez TVPiS…
  Wake up!

 • Jarek 25.09.2021

  Panie Obywatelu A do tej pory korporacje nic nie płaciły , albowiem polityka optymalizacji podatków jaką prowadziły pozwalała im na to . W chwili obecnej będą musiały ze swojej kieszeni oddać choć część swojego dochodu . Na całym świecie pobierane są podatki i każde państwo na podstawie nich ustala swój budżet . Wszyscy żyjący w tych państwach są klientami różnych firm płacących podatki , więc idąc tokiem pańskiego myślenia płacą ich właścicielom i prezesom na nową willę .Czy to, że poprzedni rząd PO nie prowadził tak szerokiej polityki socjalnej prowadzi wprost do stwierdzenia że kradł ? No przecież teraz mamy pana zdaniem nieudaczników , a poprzedni fachowcy nie byli w stanie wypracować pieniędzy na taką politykę socjalną jaką teraz mamy . Poza tym jak może pan mówić , że podwyżki dla emerytów i rencistów , zasiłki rodzinne i na wychowanie dziecka to wpadanie więcej leniom . Przecież ci ludzie już swoje przepracowali , a dzieci w przyszłości będą pracować dla nas . Ja bym powiedział , że rząd docenił w końcu ludzi starszych i inwestuje w przyszłość ludzi młodych .Bogaci zawsze będą płakać , że muszą utrzymywać biedniejszych , ale to drogi panie jest ta sprawiedliwość społeczna , o której wszyscy lubią tak rozprawiać , ale niekoniecznie się do niej stosować .Nie mam dzieci małych , ale się cieszę , że matki mogą godniej te dzieci wychowywać , nie jestem na emeryturze , ale chętniej płace ten podatek bo wiem , że kiedyś też na tę emeryturę pójdę i chcę , żeby wtedy taki rząd jak dziś się tym budżetem dla emerytów zajmował .

 • Obywatel A 25.09.2021

  Do Jarka,
  To nie korporacje zapłaciły, choć tak baranom się wmawia.
  Za wszystko płacą obywatele. Korporacje ogłaszają rekordowe wyniki, a benzyna już prawie 6zł, po Prezes Orlenu potrzebuje na kolejny pałac…
  Rząd ma tylko te pieniądze, które zabierze obywatelom. Trochę przekładanie z kieszeni do kieszeni, choć więcej płaca ciezko pracujacy, a więcej wpada leniom…
  Taka sprawiedliwość socjalna :/

 • Jarek 25.09.2021

  DO tych baranów poniżej
  Złodziej to ten co kradnie dla siebie , a te pieniądze idą na wydatki socjalne to po pierwsze
  Nikogo nie ograbiono , tylko w końcu duże korporacje zapłacą to co powinny , a nie będziemy opierać daniny tylko na plecach emerytów i najmniej zarabiających to po drugie .
  A po trzecie jak was ciśnie jelito grube to sobie ulżyjcie w wychodku , a nie wylewajcie pomyj tutaj

 • Andy 24.09.2021

  Złodzieje

 • Obywatel 24.09.2021

  Z czego się tak Robin cieszy?
  Ograbiono obywateli, by przelać całość na propagandę TV PiS.. :((

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także