18.11.2016/09:49

Dostaniesz pieniądze za każdy zarejestrowany starter Plusa

Operatorom telekomunikacyjnym zależy na tym, aby użytkownicy rejestrowali prepaidowe karty SIM do telefonu. Gotowi są płacić detalistom za poprawnie zarejestrowany starter.

Od 25 lipca każdy klient kupujący prepaidową kartę SIM do telefonu musi podać sprzedawcy dane z dowodu osobistego lub paszportu, by zarejestrować numer. Sprzedawca jest zobligowany do weryfikacji otrzymywanych danych na podstawie okazywanego dokumentu. Obowiązek dotyczy również użytkowników, którzy numer na kartę posiadali wcześniej – karty kupione przed 25 lipca muszą zostać zarejestrowane do 1 lutego 2017 roku. To efekt wejścia w życie Ustawy o działaniach antyterrorystycznych i jej przepisów obejmujących wszystkie numery na kartę dla usług głosowych i internetowych. Niedopełnienie obowiązku będzie skutkowało zablokowaniem usług telekomunikacyjnych.

Zarobić na rejestracji

Od kilku miesięcy do rejestrowania numerów intensywnie zachęcają operatorzy telefonii komórkowej. Oferują użytkownikom darmowe pakiety danych, gratisowe doładowania dużej wysokości i długi czas ważności konta. Okazuje się, że beneficjentami procesu rejestracji mogą być też detaliści.

– Polkomtel przygotował dla wybranych punktów sprzedaży detalicznej specjalną akcję „Rejestracja z Plusem”, wspierającą cały proces. Uczestnicy, którzy zdecydują się na rejestrację starterów Plusa i Plusha w ramach akcji mogą liczyć na korzyści finansowe w postaci premii pieniężnych za każdy poprawnie zarejestrowany starter. Punkty sprzedaży, które nie posiadają narzędzia do rejestracji, mają możliwość skorzystania ze specjalnej aplikacji „Rejestrator” przygotowanej przez Polkomtel – mówi Katarzyna Sowa, specjalista ds. rejestracji w Departamencie Sprzedaży Prepaid sieci Plus.

Wyjaśnia, że do rejestracji są wykorzystywane różne narzędzia, m.in. odpowiednio dostosowane terminale płatnicze, systemy kasowe, aplikacje mobilne lub webowe (przystosowane do tradycyjnych komputerów). – Aby zostać partnerem Plusa w ramach akcji „Rejestracja z Plusem”, wystarczy zgłosić się do dystrybutora prepaid udostępniającego rejestrację lub przedstawiciela handlowego sieci – zachęca Katarzyna Sowa.

Dane osobowe do weryfikacji

Przy rejestracji startera SIM konieczne jest okazanie przez użytkownika dokumentu potwierdzającego tożsamość (dowód osobisty, paszport, karta stałego pobytu). Oprócz podstawowych danych (imię, nazwisko, PESEL), należy podać numer telefonu oraz numer seryjny karty SIM, który – np. w przypadku sieci Plus – można sprawdzić wysyłając bezpłatny SMS o treści KARTA pod nr 80105. Rejestracji numerów mogą dokonać też osoby niepełnoletnie, które skończyły co najmniej 13 lat i posiadają dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.