09.12.2019/19:58

Dozowniki z wodą źródlaną staną w supermarketach?

Aktywiści ekologiczni wzywają brytyjskie supermarkety do zainstalowania dystrybutorów, z których klienci mogliby nalać wodę mineralną do własnych wielorazowych butelek - podaje noizz.pl. 

Moda na ograniczenie jednorazowego plastiku, jaka zapanowała w Europie w ostatnich latach, nie przekłada się na sprzedaż wody w plastikowych opakowaniach. Kilka tygodni temu opublikowano dane, z których wynika, że w 2018 roku w Wielkiej Brytanii zanotowano istotny wzrost sprzedaży wody w jednorazowych opakowaniach z tworzyw sztucznych. W sumie konsumenci zakupili ponad miliard sztuk wody w plastiku - o 8,2 proc. w stosunku do 2017 roku.

Reakcją na dane dotyczące wzrostu sprzedaży wody w plastiku jest kampania Greenpeace i Environmental Investigation Agency (EIA). Aktywiści i aktywistki wzywają największe sieci handlowe do zastosowania alternatywnych rozwiązań, których wynikiem byłoby obniżenie zużycia plastiku. Jednym z pomysłów jest ustawienie we wszystkich sklepach dystrybutorów, z których klienci nalewaliby wodę mineralną i źródlaną do własnych opakowań wielorazowych. Dotychczas żaden z 10 największych supermarketów nie wprowadził dystrybutorów wody we wszystkich sklepach. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Francis 31.12.2019

    Nie wyobrażam sobie takiej głupoty u nas.. Ja bym na pewno czegoś takiego nie kupował, bo jestem przekonany, że byłoby to idealne pole do oszustw i jakże licznej kranówy.. Tak samo rozumując, może w ten sposób piwo sprzedawać? Aczkolwiek byłoby to dalekie od idealnego podania piwa.. https://piwo.to/piwna-kultura/idealne-sposby-na-podanie-piwa

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.