11.07.2016/09:49

Dr Gerard rozwija skrzydła u boku Bridgepoint

Bridgepoint rozgląda się za ciekawymi transakcjami w naszym regionie. A przejęty w 2013 roku przez fundusz Dr Gerard umacnia się jako producent ciastek – czytamy w „Rzeczpospolitej".

Bridgepoint szuka okazji do przejęć. Cytowany przez dziennik Khai Tan z funduszu przyznaje, że szczególnie atrakcyjne są dla firmy takie segmenty rynku, jak zdrowa żywność czy produkty impulsowe. Na razie nie trwają negocjacje z żadnym z podmiotów.

Do przetasowań właścicielskich może też dojść na krajowym rynku ciastek, którego wartość oceniana jest na 2,6 mld zł. Zdaniem Tana, rynek ten, choć rozdrobniony, jest bardzo atrakcyjny. Wiele spółek to biznesy rodzinne, a ich właściciele nieufnie podchodzą do inwestorów z zewnątrz.

Należący do Bridgepoint Dr Gerard w 2015 roku kupił od firmy Mieszko spółkę Artur wraz z zakładem w Radzyniu Podlaskim. Do tej pory, od momentu przejęcia przez Bridgepoint, Dr Gerard zainwestował 100 mln zł. W tym roku firma może wyłożyć kolejne 30-40 mln zł. Pieniądze przeznaczy przede wszystkim na zwiększenie mocy produkcyjnych, rozwój dystrybucji, struktur marketingowych i budowę marki. Sprzedaż Dr Gerard od 2013 roku zwiększyła się o połowę, a przychody firmy na koniec br. powinny przekroczyć 400 mln zł (wobec 380 mln zł rok wcześniej). Dr Gerard rozwija eksport: otworzył spółkę dystrybucyjną w Rumunii, na Węgrzech i w Czechach, widzi potencjał w rynkach krajów bałtyckich oraz azjatyckich. Na eksport przypada około 30 proc. wyrobów tego producenta.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.