13.12.2016/18:47

Drogerie Natura notują wzrost zamówień i liczby klientów w internecie

Rośnie liczba klientów i zamówień w kanale e-commerce sieci Natura. W porównaniu do listopada 2015 roku drogeria internetowa zanotowała 134-proc. wzrost wartości sprzedaży oraz 202-proc. wzrost liczby paragonów.

– Klienci szczególnie chętnie korzystają z akcji specjalnych, takich jak „Black Friday” czy „Dzień darmowej dostawy”, które wielokrotnie zwiększają liczbę transakcji – informują przedstawiciele sieci Natura.

Klienci e-drogerii najczęściej kupują kosmetyki kolorowe, zwłaszcza marki dostępne wyłącznie w Naturze: Kobo Professional i My Secret, a także różnego rodzaju akcesoria  marki Natura Acessories. Najchętniej korzystają z możliwości odbioru osobistego w jednej z blisko 300 drogerii stacjonarnych należących do sieci. Na drugim miejscu jest dostawa za pośrednictwem Poczty Polskiej.

– Z każdym miesiącem obserwujemy coraz większe zainteresowanie e-drogerią, w dużym stopniu wśród ludzi młodych, którzy cenią sobie możliwość wykonania zakupów szybko, z dowolnego urządzenia – telefonu, tabletu, laptopa. Kanał internetowy w coraz większym stopniu będzie uzupełniał tradycyjny handel offline i wkrótce granica wiekowa osób robiących zakupy w internecie zacznie się zacierać – twierdzi Grzegorz Maniecki, wiceprezes zarządu spółki Natura ds. commercial.

Sklep internetowy drogerienatura.pl powstał w 2015 roku. Jego oferta jest identyczna z tą, jaka obowiązuje w drogeriach stacjonarnych oraz gazetkach promocyjnych, które zmieniają się co dwa tygodnie. Duże znaczenie w promocji tego kanału zakupów ma komunikacja za pośrednictwem mediów społecznościowych czy uruchomiony niedawno program lojalnościowy Klub Natura. W ramach programu klienci drogerii mogą korzystać z rabatów i ofert specjalnych zarówno w drogeriach stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.