28.01.2021/08:20

Duka otwiera sklepy w galeriach dzięki... sprzedaży karmy dla psów. Tak sieć radzi sobie z restrykcjami

Szwedzki sklep z akcesoriami kuchennymi i domowymi Duka znalazł sposób na lockdown - donosi wp.pl. Sklepy sieci pozostają otwarte, bo do swojego asortymentu wprowadziły… karmę dla psów i akcesoria dla tych zwierząt.

Chociaż działalność sieci handlowych została ograniczona do minimum i otwarte pozostają jedynie sklepy z podstawowymi towarami, szwedzka sieć sklepów, która zwykle sprzedaje akcesoria kuchenne i dekoracyjne postanowiła zawalczyć o swoje. Do asortymentu wprowadziła więc karmę dla psów, miski i legowiska.

W centrach handlowych mogą działać jedynie sklepy sprzedające podstawowe artykuły, czyli np. artykuły spożywcze, higieniczne i kosmetyczne, prasę. Choć salony meblowe i sklepy sprzedające akcesoria do remontów i urządzania wnętrz także pozostają otwarte, to jednak sklepy sprzedające garnki, patelnie, szklanki i sztućce oraz akcesoria do wystroju wnętrz pozostają zamknięte.

Sklepy Duka postanowiły skorzystać z wyjątku – tzn. możliwości funkcjonowania w centrach handlowych sklepów sprzedających żywność i artykuły higieniczne dla zwierząt. Co więcej, oprócz promowania na stronie głównej karmy, przysmaków i akcesoriów dla psów, sieć zachęca także do odwiedzin sklepów w pierwszą handlową niedzielę tego roku – 31 stycznia.
Sieć tłumaczyła w komunikacie prasowym, że już wcześniej chciała wprowadzić do sprzedaży artykuły dla zwierząt, ale zaistniała sytuacja przyśpieszyła tę decyzję.

Co ciekawe, na stronie internetowej próżno szukać akcesoriów dla zwierząt. Nie ma tam ani karm, ani misek. Zresztą z samego hasła promującego otwarte sklepy wynika, że sieć „pod włos” wzięła jedynie właścicieli psów, bo o kotach zapomniała…

   

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ale 28.01.2021

    To tracą argument w rozmowach z galeriami o obniżenie czynszów. Wskaźniki też im się pogorszą jeśli chodzi o spadek obrotów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także